Jaunie dambretisti triumfē Bauskas novadā 3

Bauskas novada sporta centrs «Mēmele» un biedrība «Prāta laiks» rīkoja Bauskas novada čempionātu 64 lauciņu dambretē vīriešiem un sievietēm. Negaidīti šoreiz favorītu lomās bija jauniešu grupas pārstāvji.

Ilggadējai sacensību uzvarētājai Aijai Elksnītei šogad bija ļoti spēcīgas konkurentes, kas gan vecuma ziņā ļoti atšķirīgas – sākumskolas vecuma audzēknes Keita Enija Platā un Sabīne Varneviča. A. Elksnīte pret pirmo piedzīvoja zaudējumu, pret otro – neizšķirts. Savstarpējā meiteņu cīņā S. Varneviča uzvarēja. Tomēr turpinājumā viņa parādīja vāju spēli, piekāpjoties Regīnai Punkelei, kā arī vairākas partijas noslēdzot neizšķirti. Toties K. E. Platā spēja saglabāt cīņas sparu un guva uzvaru kopvērtējumā.

Rezultātā U26 vecuma grupā pirmā vieta K. E. Platajai, otrā – S. Varneviča, trešā – Renāte Elmane. Pēdējā varēja pacīnīties par augstāku vietu, bet spēlē ar K. E. Plato neizmantoja lielāka skaita kauliņu priekšrocības un maču zaudēja.

Pieaugušo dāmu konkurencē pārliecinoša uzvara Aijai Elksnītei. Kausu par otro vietu ieguva Gita Brigmane, trešā – Regīna Punkele.

Vīriem favorīts bija viens, un viņš arī attaisnoja savu statusu – Bauskas pilsētas pamatskolas audzēknim Reinim Štālam neviena zaudējuma, un jau divas kārtas pirms beigām uzvarētājs bija skaidrs. Viņam pirmā vieta un kauss U26 vecuma grupā.

Tikmēr starp pārējiem cīņas bija ļoti nopietnas – sacensību galvenajam tiesnesim Jānim Štālam bija, ko turēt. Intriga cīņā par kausiem saglabājās līdz pat pēdējai spēlei. Ceturtajā raundā līderu lomās bija Laimonis Katiļavičs, Jurģis Stīpnieks, Jānis Ūdris un Gatis Artimovičs. Jaunais Bauskas 2. vidusskolas audzēknis J. Stīpnieks tomēr līdzīgi turpināt nespēja. Tiesa, ņemot vērā jaunā puiša pretiniekus, beigās gūtie septiņi punkti ir lielisks panākums. Pēdējās kārtās ievērojami labāk nospēlēja Leons Undzenko un Sergejs Makačka. Abiem noslēgumā pietrūka laba koeficienta, lai cīnītos par godalgām.

Vēl pirms pēdējās kārtas viss varēja mainīties vietām, bet favorīti tomēr nospēlēja veiksmīgāk. Par cīņas spraigumu liecina fakts, ka no 12 dalībniekiem pieciem spēlētājiem bija astoņi punkti, vēl trim – septiņi. Visu izšķīra koeficienti. Otro vietu U26 grupā ieguva Gatis Artimovičs, trešais – Emīls Blūms. Kungiem veiksmīgākais bija pieredzējušais Jānis Ūdris, otrajā vietā Laimonis Katiļavičs, trešais – Viesturs Vecvagars.

Spēļu rezultātus var atrast mājaslapā pratnieks.wordpress.com.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Vecais šahists

Labi saderās foto ar virsrakstu!

pirms 2 gadiem, 2017.11.07 08:42

Novērotāja

Nu jā, raksta autors tak arī "Jaunais" žurnālists Varnevičs!

pirms 2 gadiem, 2017.11.07 10:38

haha

žetons raksta un bildes salicējam!

pirms 2 gadiem, 2017.11.07 16:46

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju