Jaunā sezonā jaunos tērpos 3

Mežotnes pagasta daudzfunkcionālajā centrā «Strēlnieki» jauno sezonu sākuši amatierkolektīvi. Triju kolektīvu māksliniekiem būs jauni tērpi, kas iegādāti ar Eiropas Savienības projekta finansējumu.

Viena kolektīva – «Country Way» – līnijdejotāji uzstājās Bauskas vecpilsētas Pagalmu svētkos. Kolektīva vadītāja Diāna Sipoviča pastāstīja, ka sākusi dejot pirms 16 gadiem. Tad ar šo nodarbi aizrāvusies Bērzu pamatskolā – iesaistījusi arī bērnus. Kad atvērās daudzfunkcionālais centrs, piedāvāja vadīt atsevišķu kolektīvu, un tā tas turpinās vēl tagad. «Braukājam uz citiem novadiem un pilsētām, piedalāmies sacensībās. Esam dejojuši arī uz prāmja,» stāsta D. Sipoviča.

Līnijdejotāju kolektīvā ir 13 dalībnieku. Vadītāja stāsta, ka Latvijā kantristila deju piekritēju ir daudz – gandrīz katrā pilsētā ir vismaz pa vienam vai vairāk. «Pagaidām tas vilnis ir nedaudz noplacis, paliek tie spēcīgākie un atraktīvākie,» smaida D. Sipoviča.

Bauskas novada Mežotnes pagasta kultūras pasākumu organizatore Inga Mauriņa informēja, ka projektā «Mežotnes pagasta pašdarbības kolektīvu skatuves tērpu iegāde» tērpi nopirkti Mežotnes pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvam «Ducis», vokālajam ansamblim «Mēs» un līnijdeju kolektīvam «Country Way» par kopējo summu 11 960,97 eiro. Finansējuma iegūšanai izmantots ES Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai konkurss Lauku attīstības programmas aktivitātē «Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas».

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Valdis

Dziedāja jau labi, tikai žēl, ka vadītāji mainās.

pirms 2 gadiem, 2017.09.11 21:22

Valdim

Valdi, te pa dejotājiem rakstīts, ne par dziedātājiem....
Forši jaunieši!

pirms 2 gadiem, 2017.09.12 11:47

Elza

Nebrūciet Valdim, raksts bija par amatierkolektīviem.

pirms 2 gadiem, 2017.09.17 22:41

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju