Izsludināts konkurss uz Pilsrundāles vidusskolas direktora amatu 9

Rundāles novada pašvaldība izsludinājusi konkursu Pilsrundāles vidusskolas direktora amatam, liecina pašvaldības publiskotais sludinājums.

No pretendentiem pašvaldība pieprasa augstāko izglītību, vismaz triju gadu pedagoģisko pieredzi izglītības jomā vai izglītības vadības darbā, valsts valodas zināšanas augstākajā līmenī. Nākamajam izglītības iestādes vadītājam nepieciešama prasme strādāt ar informāciju tehnoloģijām, jāprot sagatavot un noformēt dokumentus, jābūt zināšanām izglītības iestāžu finansēšanas jautājumos. Vēlama prasme izteikt, aizstāvēt viedokli, patstāvīgi pieņemt lēmumus, strādāt radoši, inovatīvi, komandā un paaugstinātas intensitātes apstākļos;

Līdz ar dažādiem dokumentiem pretendentiem jāiesniedz arī Pilsrundāles vidusskolas vadītāja darbības vīzijas redzējums.

Konkurss izsludināts līdz 15. jūlijam. Amatam noteiktā alga ir  no 1162 – 1452 eiro bruto atkarībā no pedagoģiskā un vadības stāža.

Līdzšinējā Pilsrundāles vidusskolas direktore Anda Liškauska iesniegusi atlūgumu. Rundāles novada pašvaldības deputāti atbalstījuši  Andas Liškauskas  iesniegumā pausto vēlmi atbrīvot viņu no Pilsrundāles vidusskolas direktores amata, par iemeslu minot dzīvesvietas maiņu.

Tas noteikti būs zaudējums gan skolai, gan novadam kopumā, atzīst Rundāles novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis. «Anda ir stabila vērtība, visnotaļ vērtīgs darbinieks. Ilgus gadus bijusi pašvaldības deputātu lokā, darbojās vietvaras izglītības komitejā, kur neskopojās ar savu vērtējumu un padomiem. Centralizēto eksāmenu augstie rezultāti nešaubīgi ir viņas paveiktā apliecinājums. Viens no viņas lielākajiem izaicinājumiem bija tas, ka izglītības iestādei pievienoja Bērsteles un Svitenes skolu, kā arī vidusskolas paspārnē tika izveidota Rundāles mūzikas un māk-slas skola,» teic A. Okmanis un papildina, ka direktore 2018. gadā saņēmusi vietvaras augstāko apbalvojumu – Goda rakstu par nesavtīgumu, aktivitāti un augstu atbildības izjūtu.

Pašlaik A. Liškauskai ir atvaļinājums, bet darba attiecības paredzēts pārtraukt ar šī gada 3. augustu. «Bauskas Dzīvei» direktore norāda, ka izšķirīgais solis bijis personīgs lēmums. «Pārceļos dzīvot uz Vidzemi. Pietiek ziedot sevi tikai darbam, tagad  jāvelta laiks arī sev pašai,» pārmaiņas komentē  A. Liškauska.

Viņa neslēpj, ka savā vietā redz arī kādu no kolēģiem, taču visu noteikšot konkurss. Nereti gadoties, ka piesakās no citām pašvaldībām un tiekot arī apstiprināti, tālab arī tagad priekšlaicīgi prognozes izteikt esot lieki. Direktore pati ir vērtēšanas komisijā un būs klāt atbilstīgā kandidāta izvēlē.

Viņasprāt, skolas panākumu atslēga ir kolektīvs, kas, piemēram, Pilsrundāles vidusskolai kopumā esot nemainīgs. Te atnākušie pedagogi ir palikuši visu savu darba mūžu. «Nepārprotami lauku skolai nevar likt vienādības zīmi ar zemu kvalitāti. Mūsu izglītības iestāde  ir pierādījusi, ka gadu desmitā spēj būt viena no labākajām. Tās pamatvērtība ir pedagogi, jo bērni nāk un iet, mainās, nekad nav vienādi, bet, ja rezultāti desmit gadu vairākkārt ir labi, tas ir skolotāju nopelns,» uzskata A. Liškauska.
.
Pievieno komentāru

Komentāri 9

Irina

Tik patīkami lasīt par Andu...

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.30 14:18

eS

pareizi dara,beidzot sev arī kaut kas jātvēl.Tāpat ministre nenovērtē pedagogu darbu,drīz skolās nebūs ne bērnu ,ne pedagogu.Tādu darbu var strādāt nozombētās.Paldies vecākā gājuma pedagogiem ,kuri turās kā ozoli pēc vētras.Neb''us 50-60 gadīgo,jaunie tāpat nenāks strādāt skolā.

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.30 17:42

TRIS MEITU MAMMA-ANDAI

PALDIES PAR JUSU DARBU UN LAI JUMS VISSS IZDODAS........PALDIES ARI JUMS VISIEM PILSRUNDALES PEDAGOGIEM JUS ESAT FORSI......TURATIES

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.30 20:46

mīļā

Grūti lasīt, it taču taustiņš- Caps Lock.

pirms 12 mēnešiem, 2020.07.03 09:03

Paldies

Paldies no mūsu ģimenes!

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.30 21:59

Nākotne

Tikai, lūdzu, lai nākamā nebūtu Daiga...

pirms 12 mēnešiem, 2020.07.01 00:19

Zane

Kas Daigai Sakai vainas!

pirms 12 mēnešiem, 2020.07.02 21:54

Nē,ne Daigu!

pirms 12 mēnešiem, 2020.07.02 21:54

savs

Aizmirsa tev paprasīt!

pirms 12 mēnešiem, 2020.07.15 08:22

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju