Ivara Žinduļa autorkoncertā baušķenieki vienojas kopīgā dziesmā 2

Daudz aplausu, ziedu un populārāko melodiju kopīga izpildīšana. Komponists Ivars Žindulis savā 70. gadu jubilejas koncertā Bauskas kultūras centrā 10. septembrī sildījās klausītāju mīlestībā. 

Koncertā «Saruna ar Mēmeli» klausītāji tuvāk iepazina vienu no Bauskas vecākās paaudzes talantīgajiem mūziķiem – komponistu, aranžētāju, trompetistu un dziesmu vārdu autoru  Ivaru Žinduli. Vienkāršā, nesamākslotā sarunā ar klausītājiem viņš ļāva ielūkoties savas daiļrades pūrā.

Savas pārdomas atklāj bibliotekāre Inga Briede: «Skaistajās melodijās ievīts cilvēka mūžā svarīgākais: attiecības ar Dievu, mātes, dzimtās zemes, sev tuva cilvēka mīlestība, jūsma par dabas skaistumu. Aizkustinoša bija I. Žinduļa muzicēšana kopā ar mazmeitu Keitu Artu Kūmiņu, jaunajiem dziedātājiem Elīnu Poli, Armandu Rutkovski un Keitu Mucenieci.»

Koncertā duets «Uzmini nu» atmiņā atsauca populāro dziesmu «Savij gadus», bet publikas lielāko sajūsmu izraisīja «Es tevi saucu» Ulda Šteinberga izpildījumā. Pārsteidzoša bija ritmu daudzveidība no «Jasmīnu valša» Evas Strazdiņas dziedājumā līdz blūza ritmiem instrumentālajā mūzikā, tautas dziesmu noskaņām melodijās «Kur sudraba upi rast» un «Gailis».

Koncerta izskaņā uzstājās koris «Grenctāle», kuram I. Žindulis  rakstījis dziesmas, arī pats tajā dzied. «Emocijas uzvirmoja kora un solistu kopīgi dziedātās melodijas «Labā māmiņas sirds» izpildījuma laikā,» atzīst I. Briede. Protams, bija arī populārākās I. Žinduļa dziesmas «Sapņu bites» skanējums solistu, kora un klausītāju izpildījumā.

«Dziedāt I. Žinduļa melodijas man bija gan gods, gan sava veida izaicinājums. Tas nav gluži tas mūzikas stils, kuru esmu apguvis. Ir jaušami šlāgermūzikas elementi, taču tas nemaz nav slikti. Dziesmu «Sapņu bites» biju dzirdējis agrāk, tādēļ tagad to droši dziedāju ar visiem kopā,» emocijas pēc uzstāšanās «Bauskas Dzīvei» atklāja jaunais mūziķis Armands Rutkovskis.

Pēc koncerta komponists pateicās mūziķiem, kas, lai kopā muzicētu, bija mērojuši tālus ceļus. Bauskā uzstājās Uldis Šteinbergs, Vilnis Boltmanis, Aivars Šimiņš, Raivis Stašāns un pianiste Aina Grīnberga. Par koncerta ideju I. Žindulis atzinīgus vārdus veltīja mūzikas skolas direktorei Anitai Velmunskai. Viņa savukārt sveica mūziķi, vēlot radīt vēl daudz melodiju, un dāvāja ierāmētu šī koncerta afišu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Haizenbergs

Ivar, esat redzējis seriālu "Breaking bad" ?

pirms 2 gadiem, 2017.09.12 02:03

Haizenbergam

Klau, vecīt ! Beidz mētāt melno ! Tu koncertu droši vien neapmeklēji. Pasākums bija tiešam aizkustinošs un skaists ar ļaužu pilnu zāli. Visas sēdvietas bija aizpildītas, cilvēki stāvēja arī ejā. Paldies Ivaram par viņa radošo mantojumu !

pirms 2 gadiem, 2017.09.12 08:38

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju