Interneta vidē norisinās skolēnu mācību uzņēmumu Ziemassvētku gadatirgus; piedalās arī iecavnieki un baušķenieki

Līdz 14. decembrim noritēs «Junior Achievement Latvia» rīkotais ikgadējais skolēnu mācību uzņēmumu Ziemassvētku gadatirgus interneta vidē «Cits bazārs 2021». Pasākumā piedalās arī trīs uzņēmumi no Iecavas vidusskolas un divi no Bauskas Valsts ģimnāzijas.

Gadatirgus sākas šodien, 9. decembrī, tajā piedalās 270 skolēnu mācību uzņēmumi no visas Latvijas. Vietnē «jalatvia.lv/katalogs» skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) katalogā ir publicētas bērnu piedāvātās preces. Organizatori cer, ka tie, kas meklē Ziemassvētkiem dāvanas, spēs atrast kaut ko interesantu šajā piedāvājumā. Ir arī skolēnu veidotas gluži unikālas un funkcionālas lietas, piemēram, mugursoma ar viedekrānu, mazgāšanas līdzeklis no Latvijas kastaņiem, «gudrās» galda lampas, viedierīce, kas atvieglo kurpju aizsiešanu, un citi interesanti produkti.

Ar oriģināliem piedāvājumiem izceļas iecavnieki. SMU «Our Aromatic» piedāvā aromātiskus maisiņus, kuru sastāvs ir pašu audzēts un ekoloģisks. Pats interesantākais ir maisiņu noformējums – piešujot vairākus elementus, izveidota lelle, kuru pašas tirgotājas nosaukušas par «Aromātisko mājas gariņu». Jaukais brīnums pieejams par septiņiem eiro.

SMU «Sleepzy» no Iecavas piedāvā gultiņas suņiem un kaķiem. «Ražojam gultiņas četrkājainajiem mīluļiem. Dodam vecajiem džemperiem un spilveniem otro iespēju. Strādājam pēc «zero waste» principa,» rakstīts komandas pieteikumā. Savukārt SMU «Impiraressa bracelets» aicina nedaudz apgūt Morzes kodu – meitenes tirgo rokassprādzes, uz kurām vārdi lasāmi Morzes kodā.

Bauskas Valsts ģimnāzijas SMU «Jungle fire» tirgo koku vai briketes, kas piesūcinātas ar ķīmiski radītām vielām, kuras degot liesmai piešķir dažādas krāsas. Diemžēl viņu piedāvājums katalogā nav atrodams. SMU «IdeaL Company» piedāvā galda spēli un dāvanas.

Skolēnu mācību uzņēmumu «Cits bazārs» notiek Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras īstenotā ERAF projektā «Inovāciju motivācijas programma», un to rīko Latvijas izglītības organizācija «Junior Achievement Latvia» sadarbībā ar ilggadējo atbalstītāju a/s «Swedbank».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju