Iedzīvotāji aicināti izteikt viedokli par Bauskas paplašināšanu, iekļaujot pilsētas teritorijā ciemus 50

Apspriešanai nodota Bauskas novada teritorijas plānojuma otrā redakcija un Vides pārskata projekts, un redakcija joprojām ietver priekšlikumu palielināt Bauskas teritoriju, iekļaujot Bauskā arī tuvējos ciemus, informēja novada pašvaldībā.

Pilsētai varētu pievienot Elektriķu, Jauncodes ciemu, daļu Mūsas ciema, Bērzkalnu ciemu un Janeiku ciemu, kas jau telpiski ir gandrīz saplūduši ar pilsētas teritoriju, tiem ir izveidojusies vai veidojas vienota tehniskā infrastruktūra. 

Aizvadītajā domes sēdē deputāti rosināja vēlreiz organizēt publiskās apspriešanas sanāksmi. Šoreiz sanāksme tiks organizēta vienu reizi - Bauskā - un notiks februārī. Savukārt pašlaik iedzīvotāji savu viedokli var izteikt, aizpildot anketu pašvaldības mājaslapā.

Jau ziņots, ka vēl viens no argumentiem pārmaiņām minēts tas, ka pilsētai ar lielāku iedzīvotāju skaitu un teritoriju pastāv lielāka iespēja piesaistīt dažādu fondu līdzekļus. Savukārt uzņēmējiem atrašanās pilsētā veicinās iespējas vieglāk piesaistīt investīcijas, iegūt banku kredītus. Arī perspektīvās dzelzceļa infrastruktūras "Rail Baltica" dzelzceļa stacijas izbūve tiek paredzēta pilsētā ar iedzīvotāju skaitu no 10 000. Bauskas pilsētas iedzīvotāju skaits uz gada sākumu bija 8838, bet pēc teritorijas paplašināšanas tas pieaugs un sasniegs apmēram 10 800. 

Gaidāmās izmaiņas teritorijas plānojumā ietekmēs atsevišķas sadzīves un uzņēmējdarbības sfēras, piemēram, mainīsies adresācija, un būs jāveic uzņēmu pārreģistrācija uzņēmējdarbības reģistrā. Pilsētā iespējams lielāks nekustamā īpašuma nodoklis nekā pagastā, atzīmēja domē.

Bauskas ilgtspējīgas attīstības stratēģija līdz 2030.gadam atbalsta pilsētas robežu paplašināšanu, veidojot telpiski un funkcionāli vienotu teritoriju.

Novada pašvaldība aicina iedzīvotājus aktīvi iesaistīties teritorijas plānojuma izstrādes procesā un izteikt priekšlikumus, kas attiecas uz konkrētu nekustamo īpašumu vai vispārīgus priekšlikumus, kas attiecas uz novada teritorijas attīstību kopumā.

Teritorijas plānojums ir ilgtermiņa teritorijas attīstības plānošanas dokuments, uz kura pamata tiek atļauts attiecīgs apbūves un izmantošanas veids nekustamajos īpašumos.

Pievieno komentāru

Komentāri 50

Bosiks

Vienkāršajam nabagam viss būs dārgāks,bet pilsētas centrs tāpat nebūs 2 soļu attālumā! Ieguvēji būs citi...........!?

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.08 19:04

Vēlētājiem

Pret projektu balsoja Deputāti Novickis, Kursīte, Veips, Landorfs, Arcimovičs,,Kolužs !!!! Atcerietes, par ko bija ČAČS !!!! Lauku sievām viņš stāstīja ko citu. :))

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.10 14:39

Intereses pēc

Nez Kolužs balsoja pret tāpēc, ka paša mājeli draudēja iekļaut pilsētā, vai arī tai vietai jau savlaicīgi bija apzīmēts līkums apkārt?

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.10 22:25

Pievienot pievienos.

Deputāti,ja iedosiet ciemiem pilsētas nosaukumu ar to jau nebeigsies viss un nevarēsiet saņemt naudiņu par pliko vārdu pilsēta. Cik izmaksās,lai ciematu pārvērstu par pilsētu? Ne tikai ar nosaukumu,bet ,lai ne tikai ciematu centri iegūtu,bet arī tās viensētas,kas atrodas maliņās un kuriem nav pat ielu nosaukumi,neasfaltēti ceļi,atkritumu tvertnes jāripina vairāk par 100 mtriem,kad sākiet sniegu tīrīt līdz pašām viensētām,kuras tagad būs pilsēta Bauska? Ja jau būsim Bauska,tad arī pieprasīsim apstākļus,kādus prasa pilsētas statuss!!!! Jātnieka kungs,vai jūsu māja arī atradīsies pilsētā Bauska? Vai arī Jauncode būs Bauskā tikai lidz jūsu samniecībai?

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.08 22:57

Čačam

Vispirms ievelc apgaismojumu,piešķir ielas nosaukumus,noasfaltē ceļus,ievelc ūdeni,kanalizāciju uz visām mājām kuras gribi iekļau pilsētas teritorijā un tad vari pievienot!!! TAGAD iznāk-man kanalizācija,ūdens nav jūsu ievilkts,bet es maksāšu tikpat zemes nodokli,kā cilvēks,kuram Bauskas centrā ir māja,kurā ir pilsētas ūdens,kanalizācija,apgaismojums,ielas tīrītas,atkritumus savāc pie mājas vārtiņiem....Un man laukos bezz tā konforta vajadzēs maksāt tikpat??? Kur godīgums? Vai jūs nebiedē gaidāmie tiesu darbi,kuros tiks apstrīdēta vienlīdzības pārkāpumi?

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.09 00:25

Bauska

Arī Bauskā visam ielām nav asfalts , un nekas esam dzīvi.

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.09 17:28

Bauskai

Kurai ielai Bauskā nav apgaismojums,vai nav ievilkta ūdens,kanalizācija vai netīra ielas,nevar piueslēgties interneta vai televīzijas kabelim,vai no kuras mājas vārtiņiem nesavāc atkrituma konteineru??? Bet mums lauku ciematos,viensētās,kuras taisās pievienot pilsētā tādu labumumu nav. Viss tiek un tika izdarīts savām rociņām vai dārgi maksāts. Vēlēšanas arī nav tik tālu un tad jau lauku ciemati atcerēsies tos ..varoņu,, uzvārdus !!!!

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.09 18:46

-> Bauskai

"nevar piueslēgties interneta vai televīzijas kabelim" - zinu Bauskas centrā vairākas ielas, kur privātmājām šāda iespēja nav. Bet no otras puses, tas nav pašvaldības ziņā, šie kabeļi ir šo pakalpojumu sniedzēju ziņā.

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.10 08:38

Linda

Jumpravās sāka taisīt apgaismojumu, teica vilks kanalizāciju un jaunu ūdensvadu, daļēji apgaismojumu ievilka, daļa stabi stāv kā butaforijas, arī ūdensvada un kanalizācijas izbūve kaut kur pazudusi nezināmā virzienā, kā deputāts A. Novickis pārvācās no Jumpravām uz dzīvi Rīgā, tā viss ir apstājies, nevienam neko vairs nevajag? Te mēs redzam kā tās lietas tiek darītas. Ja sāk, tad vajag pabeigt...kur ir problēma?

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.10 14:09

Jumpravu Lindai

par to, ka butaforijas apgaismojums nedarbojās un apgaismojuma stabus Kvēle nodemontēja jo administrācijā nevarēja atrast pāris simtus eiro, lai samaksātu, PALDIES sakiet izpilddirektoram Kalinkam! to ka 200 m ceļu līdz Lāču ielai nevar noasfaltēt jau četrus gadus pateicības vārdi vispirms Ābēlniekam, Čačam, un protams vaidelotim Jātniekam! Problēma ir tā, ka novada vadībai ir citas prioritātes, kurām auļotāju saimniekošanas dēļ nepietiek naudas! tāpēc būs jāpieciešas labāki laiki ????

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.10 16:44

pēteris ziemelis

Man vairāk interesē, cik Bauskas novada pašvaldībai izmaksās pansionāta "Derpele" likvidācija un funkcijas deleģēšana Sarkanajam Krustam. Cik naudas izmaksās atlaišanas pabalstos sakarā ar iestādes likvidāciju? tur tak strādā darbinieces no bērna kājas.. KKāds sviests un kazenes

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.08 23:33

Vilnis

Ar cilvēkiem vairs nav modē RĒĶINĀTIES. Ja jau tādas lauku teritorijas pievieno pilsētai pret cilvēku gribas. Pēc tās kartes izskatās ka Bauska būs LIELPILSĒTA ar visām tai izejošiem maksājumiem. VĀKS!

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.10 20:14

revkom

Biedri, Bauskas pilsēta= slapjā tualete katram+ visu ciemu elektrifikācija!

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.09 00:58

jūs ko?

vai tad neredzat, ar savu pretestību pievienošanai, jūs liedzat Bauskai kļūt par staciju RailBaltica sliežu ceļā, tā jūs pārvilksiet svītru visam tam ko jau panācis novada censonis Tomiņš.

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.09 09:30

bez ko

Kāds sakars RailBaltica sstacijai ar pilsētu robežām??? Kas jūs visi esat vecas olas saēdušies vai???

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.09 22:09

bez olām, kas traucē lasīt

varētu jau vispirms izlasīt rakstu un tad smirdēt kā veca ola

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.10 09:58

P

Ieliku Plusu.Ja jau Mazo Parīzi Raills pāršķels kā cālis olu,tad murgot vēl par kaut kādām stacijām-vāks!Kur apvedceļš?

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.10 13:28

tiešām tik grūti?

cilvēki tā nobēdājušies ka ironiju vispār nesaskata?

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.11 09:37

Berzkalni

Vispirms atrisiniet praktiskas lietas - sakartojiet Parupes ielu visa garuma lidz Lidumnieku ielai, Rozu ielu lidz Berzkalnu viesu namam ( vismaz gajeju tiltinu), vizmaz vienu bankomatu Musas Berzkalnu puse ( pie Nestes piemeram), nomieriniet cilvekus par NIN ( " iesaldejiet" uz 5 gadiem liemeram), un tad naciet ar apvienosanas idejam ! Dariet ludzu praktiskas lietas !

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.09 12:16

Bērzkalnam

vai vari atbildēt uz vienu jautājumu: kurā vietā pie viesu nama vajag gājēju tiltiņu??? un kurš posms Rožu ielai ved līdz viesu namam un kurš posms ir bez asfalta?

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.09 22:13

Vietējais

Pārupes iela tiešām ir briesmīga.

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.10 08:11

-> Berzkalni

"vizmaz vienu bankomatu Musas Berzkalnu puse" tas nav pašvaldības ziņā, ar šo pie bankām.

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.10 08:40

Puķu dobe

Vai'' Bauskas varenie'' taisās uz Ceraukstes pagasta mazdārziņiem attiecināt tādu pašu lietošanas mērķi,kā uz pilnvērtīgas apbūves zemes.Tas izklausās nelikumīgi.

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.09 19:06

kas te savādāks

ja jau Rīga un arī citas pašvaldības uzliek "paaugstināto" nodokli būdām kurās nav deklarēto, tad kāpēc lai Bauska būtu kāds izņēmums?

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.10 09:56

Reāli

Mūsdienu vides politika pieprasa stingras vides prasības.Tātad jaunajā teritorijas plānojumā būs grodu akas,izsmeļamās tvertnes vai pa taisno novadīs zemē.

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.09 22:47

Voldiņam

Kur var apskatīt teritorijas plānojuma kartoshēmu ar iezīmētiem ūdensvada,kanalizācijas un attīrīšanas iekārtas ietaisēm.Ja nav,tad plānojums ir nederīgs.

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.09 22:56

Njā

Dzelžaini argumenti - uzņēmējiem vieglāk iegūt banku kredītus; perspektīvās dzelzceļa infrastruktūras "Rail Baltica" dzelzceļa stacijas izbūve.
Dārgie deputāti, vai jūs maz ar realitāti esat saistīti vai dzīvojat sapņu solījumu zemē? RB jau ir aizbraucis, šī tēma ir atrunāta vairākas reizes. Savukāt uzņēmējiem šī apvienošanās, tik cik kredītdevēju acīs, neko nemainīs. Ne jau tās mazliet lielākās robežas un +2 tūkst. cilvēku pēkšņi atsvērs visus viņu aprēķinus un padarīs šo par bezriska zonu kredītu izsniegšanai. Vot ja Bausku pārceltu 30 km tuvāk Rīgai, tad kredītdevējiem šis kaut ko tiešām mainītu.

Ja gribējās "pa kluso" palielināt pašvaldības budžeta ieņēmumus uz NĪN rēķina, tad vajadzēja vismaz apvienošanās iemeslus labākus izdomāt.

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.10 08:45

JP

Šādi lāpa budžeta defucītu, kārtējo reizi apzogot novada iedzīvotājus, jauki !!!!

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.10 09:53

Spais

Saskana visu atrisinas.

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.10 10:08

resnā Berta

Mani interesē kā pieaugs NĪN ( zemei ) ja lauku teritorija kļūs par pilsētas.

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.10 10:05

Tievā Līze

Labi pieaugs, labi...

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.10 11:58

dārziņi

Janeikas kartē atzīmētas kā riska teritorija un potenciāli piesārņota vieta.

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.10 11:42

sašutums

Būvējiet bijušā lidlauka teritorijā.Cauri dārziņiem iet gāzes vads un vēl Jaunie kapi.Vai tā var skaitīties apbūves zeme.Zonējuks būs kā liela puzle,tie kas pie upes tā ir zaļā zona,jo tur gāzes vads.Tie 10 dārziņi,kas pie ceļa apbūves zeme.Kuram tur nav smadzeņu .

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.10 11:54

Kvadracikls

Pasaciņa par fondu piesaisti jau skan skaisti, taču Bauskas domniekiem ir lielas problēmas ar naudas saprātīgu izlietošanu. Vairāk naudas, vairāk bezjēgā izmētātas naudas. Bet tas jau nekas, vai ne? Ka tik kāposts griežas.

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.10 11:57

kālis

kur var iepazīties ar tiem smalkajiem dokumentiem?

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.10 12:00

Ne jau nobalsot

Kur var iepazīties ar to plānojumu kā tādu? Vai tāda nemaz nav?

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.10 18:24

........

Nobalsot var Bauska.lv

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.10 12:21

Paldies,

Nobalsoju par!

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.10 12:32

Sandra

2020. gadā beidzas Bauskas teritoriālais plānojums ietekmei uz vidi novērtējums,kas paredz negatīvo ietekmju izvērtēšanu vēl pirms galīgā lēmuma pieņemšanas.Varenajiem jāsteidzās.....

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.10 12:32

nu ja

vai dome ir izvērtējusi šo teritoriju mēslošanu ar kūtsmēsliem, kā tā ietekmēs pilsētvidi?

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.10 13:32

RB

Jautri skatoties kā cilvēki cepjas par lietām ko Dome neievieš, bet kas nemaz nav domes pārziņā. Kā internets un bankomāti, rail Baltic tikai ievedis vairāk tūristus un būs alternatīvs veids kā aizbraukt uz Rīgu, Tallinu vai Lietuvu un pat Poliju. Šobrīd ja gribi braukt ar autobusu uz Poliju ir no sākuma jābrauc uz Rīgu, kas liekas tizli, jo jābrauc pretējā virzienā. Un uz pilskalna ielas arī ilgi nebija kanalizācija. Lidz ievilka mums. Taka tas nav pasaules gals. To ar laiku sakārtos. Nevar visu gribēt uzreiz.

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.10 13:11

BRB

Rail Baltic, Rail Baltic, Rail Baltic.. Pat tad, kad to Rail Baltic sāks reāli būvēt (kad tas vēl būs..), tad šis projekts Bausku neskars tāpat. Teikt, ka 10 tūkst. iedzīvotāju sliekšņa sasniegšana kaut ko mainīs ir tikai un vienīgi cilvēku maldināšana.
Pat ja RB apstātos Bauskā, tas būtu pāris km ārpus Bauskas, kas cilvēkiem parastajiem nekādu labumu nedod. Ok, tūrismam varbūt noderīgs savienojums, bet nu tāpat švaki.

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.10 13:37

0-0

Teikt, ka RB stacijas izbūve neietekmēs cilvēku parasto, ir izcili stulbi. Pavaicājiet, ko par to domā tie, kuri brauc uz darbu Rīgā un katru rītu sēž korķi pie Baložiem.

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.10 14:15

^_^

Cik tad to no rīta braucēju ir? Pārāk maz. Tāpat, ja stacija pat būtu, tā būtu pāris km attālumā ārpus Bauskas (nu jo sliedes tak paredzētas ārpus pilsētas). Tātad - jātiek uz staciju, jātiek atpakaļ no stacijas. Vilciens noteikti nekursēs tik bieži kā autobuss. Turklāt cena.. visticamāk būs lielāka nekā autobusam. Tātad šis pasākums, "cilvēkam parastajam", izmaksās vairāk un būs sarežģītāks. Kopumā droši vien laiks aizies tik pat.
Gribētos cerēt, ka sliedes izmantos kaut kādu kravu pārvadāšanai, tādējādi atvieglojot satiksmi no daļas smago, bet vai tas tā būs, to dzīve rādīs.

Un vispār, kurš būvēs staciju ātrvilcienam 60km pirms "lielās" stacijas.. beidziet :)

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.10 14:38

LIELCŪKA

Kūtsmēslus sen neizmanto,bet mēslo ar granulām.

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.10 13:47

Siveena

Tieši tā! Un labība aug griezdamies un mēs ēdam laizidamies un senču tradīcijas slavējam!!!

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.10 20:03

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju