Iecavnieks aktualizē jautājumu par grāmatas izdošanu 6

Ikviens interesents 21. janvārī Bauskas kultūras centra mazajā zālē tika aicināts uz diskusiju ar grāmatas «Kaut pastalās, bet brīvi» autoru iecavnieku Maksimu Krutikovu. Jaunietis atklāja izdevuma tapšanas aizkulises un aktualizēja patriotisma nozīmīgumu.

Tikšanās sākumā M. Krutikovs iepazīstināja ar sevi un darbiem, kas paveikti, lai klajā laistu grāmatu «Kaut pastalās, bet brīvi». «Tā tapusi trijos gados – no 2015. gada sākuma līdz 2018. gada martam. Palīdzību sniedza 36 cilvēki, trīs bibliotēkas, trīs muzeji un divi laikraksti,» pastāstīja M. Krutikovs. 2017. gada jūlijā M. Krutikovs iesniedza Iecavas novada domei iesniegumu ar priekšlikumu finansiāli atbalstīt grāmatas publicēšanu. Iecavas novada dome atteicās to darīt, un M. Krutikovs rakstīja iesniegumu Valsts kultūrkapitāla fondam. Nekvalitatīvas tāmes dēļ Valsts kultūrkapitāla fonds grāmatas izdošanu neatbalstīja. «Pirms nedēļas izveidojām speciālu komisiju grāmatas izdošanas risināšanai,» stāsta jaunietis.

«Iecavas novada domes pienākums nav atbalstīt grāmatas izdošanu, piešķirot finansējumu, tas ir godaprāta jautājums. Neatkarības atjaunošanas laikā visas grāmatas, kas stāsta par Iecavas novadu, pašvaldība ar finansējumu ir atbalstījusi,» stāsta autors. Viņš atklāja, ka 200 grāmatas eksemplāru izdošanai nepieciešami 2000 eiro.

Jaunietis darbojies Iecavas tautfrontiešu apvienībā, no vadītāja amata atkāpies 2018. gada nogalē. «Iecavas tautfrontiešu apvienība organizē dažādus braucienus un sarīkojumus un veicina vēstures izzināšanu. Pēdējais pasākums bija pērn, tas bija veltīts barikādēm,» pastāstīja Maksims Krutikovs.

Diskusijas dalībniece iecavniece Eva Vežbicka pastāstīja, ka bijis interesanti iepazīt grāmatas tapšanas hronoloģiju. «Uzskatu, ka grāmatu vajag izdot – katram iecavniekam, kurš interesējas par vēsturi, tā būtu interesanta. No Maksima varam mācīties, ka nevar «nolaist rokas» pat tad, ja ir lieli sarežģījumi,» teic jauniete, kura uzskata, ka šādas diskusijas ir vajadzīgas, lai radītu skaidrību par notiekošo un nepakļautos masu viedoklim.

«Esmu Latvijas patriots, man sāp, ka tik daudzi pamet dzimteni. Man nepatīk tas, ka mūsdienu jaunatne savas spējas velta gadžetiem. Ir aktīvāk jāiesaistās dažādos sarīkojumos, jo jaunieši būs tie, kas veidos valsts nākotni,» teic M. Krutikovs, kurš sabiedrībai vēl būt valstiski aktīvai un patriotiski noskaņotai.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Kaimiņiene

Kāpēc pilngadīgs ,vidējo izglītību līdz galam neieguvis tēvainis sevi iedomājas par rakstnieku,ekspertu,pētnieku un tā tālāk?Būtu labāk strādājis,lai nav uz vecāku kakla.

pirms 22 dienām, 2020.01.25 13:07

Strādnieks

Man būtu vairāk ko pateikt par pasakām,par brīvību,par smagajiem pēckara gadiem,par barikādēm 1991, par bardaks valstī toreiz un tagad...un sen par to domā uzrakstīt,bet ja mana grāmata iznāks,tad katrs cents viņas izdošanai būs nopelnīts ar savām rokām fiziskā darbā,nevis "aizlienēts"... Vai tiešām jāiet vieglākais ceļš,lai ko reāli izdarītu??? Tā nav kritika,tas ir mans viedoklis- ja vēlies izdarīt ko labi- dari pats,Maksim))

pirms 22 dienām, 2020.01.25 14:33

Aizstāvis

Mēs, divi vienīgie iecavnieki, Tevi atbalstām, Maksim!

pirms 22 dienām, 2020.01.25 17:10

Nu forši gan

Viens pāraudzis jaunēklis ar sliktu izglītību ,bet milzīgu pašapziņu skraida pa iestādēm un paģēr naudu,kas viņam it kā pienākas par savārstījumu,ko pats nosaucis par grāmatu.Un vēl apvainojas,ja klerki ir ar veselo saprātu unnprot atšķirt graudus no sēnalām.

pirms 22 dienām, 2020.01.25 17:17

Iecavnieks

Mācies, zēniņ! Netēlo rakstnieku un vēsturnieku!

pirms 21 dienām, 2020.01.26 11:53

Darbs

Darba tirgus pēc šī jaunekļa raud ????

pirms 18 dienām, 2020.01.29 12:18

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju