Iecavas vidusskolā jau piektdien 12. klašu audzēkņus sagaidīs matemātikas stundā

Pēc Lieldienu brīvdienām 12. klases skolēni visā valstī divreiz nedēļā varēs doties uz skolu un mācīties klātienē, savukārt visām pārējām klasēm iespēja mācīties klātienē dota vien epidemioloģiski drošajās pašvaldībās. Mācību procesu klātienē 12. klasē visā valstī varēs īstenot, nodrošinot, ka izglītības process klātienē ne vairāk kā divas dienas nedēļā īstenots tikai tajos mācību priekšmetos, kuros tiek kārtoti centralizētie eksāmeni, kā arī tiek veikta izglītojamo un izglītības iestādē klātienē nodarbināto testēšana, pagājušajā ceturtdienā lēma Ministru kabinetā.

Agra Zaķe, Iecavas vidusskolas direktore, «Bauskas Dzīvei» pastāstīja: «Otrdien skolas administrācijas sanāksmē spriedām par mācību atsākšanu klātienē mūsu divpadsmitajiem – šogad skolu beigs 41 audzēknis.

Manas vietnieces sastādījušas stundu sarakstu, lai ar pirmdienu, 12. aprīli, divas reizes nedēļā klātienes mācības notiktu tajos mācību priekšmetos, kuros tiks kārtoti centralizētie eksāmeni. Esam gatavi pastiprināti konsultācijās strādāt arī ar skolēniem, kuriem nepieciešams nostiprināt zināšanas izvēles eksāmenos.»

Visiem 12. klašu skolēniem Iecavas vidusskolā tiek piedāvāts klātienē veikt laboratorijas darbus ķīmijā. Trešdien visi klātienē nodarbinātie skolēni, skolotāji, tehniskie darbinieki nodeva siekalu testus. Jau šopiektdien, 9. aprīlī, klātienē notiks matemātikas stunda, skaidroja vidusskolas direktore.

Tāpat A. Zaķe informēja, ka savāktas ziņas par 14 skolēniem, kuriem jāpiedāvā skolēnu autobusi nokļūšanai uz skolu un mājup. Ar pašvaldību saskaņoti papildreisi uz Zālīti, Staciju–Dimzukalniem un Audrupiem. Lielākā daļa skolēnu dzīvo centrā, daži brauks ar savu auto.

Skola nodrošinās audzēkņus ar mutes un deguna aizsegiem, tiks ievērotas visas epidemioloģiskās drošības prasības.
Rita Sisene, 12.b klases skolnieka Matīsa mamma, telefona sarunā ar laikrakstu dalījās savā redzējumā: «Attālinātās mācības bija sarežģīts laiks, jo ģimenē ir divi skolnieki. Matīsam nebija vajadzīga palīdzība, jo dēls ar visu galā tika pats saviem spēkiem. No malas redzēju, ka dažkārt zēns nevar koncentrēties, ne vienmēr kādu darbu iesniedz laikā. Tā tapa pat vēstule skolotājai domraksta apmērā, par ko skolotāja solījusi vērtējumu...»

Rita Sisene uzskata, ka arī pa divām nedēļas dienām klātienē kaut nedaudz tomēr varēs precizēt, atkārtot un aizpildīt kādu robu zināšanās.

Sarunas fonā priecē Matīsa optimistiskā balss un pozitīvā attieksme: ka tik ejam uz priekšu!

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju