Iecavas Mūzikas un mākslas skola plāno īstenot programmu deju jomā 3

Iecavas Mūzikas un mākslas skola vēlas īstenot jaunu profesionālās ievirzes izglītības programmu "Dejas pamati" un ideju jau atbalstījusi Iecavas novada domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja, informēja domē.

Plānots, ka programmas ilgums būs seši gadi, audzēkņi to beigs apgūt vienlaikus ar 9.klases absolvēšanu vispārizglītojošā skolā.

Pērnā gada nogalē Iecavas vidusskolā veikta programmai atbilstoša vecuma audzēkņu vecāku aptauja, vairums ieceri esot atbalstījis, skaidroja domē. Pašlaik Latvijā šāda veida programma tiek īstenota 14 mācību iestādēs.

Iecavas Mūzikas un mākslas skolas direktore Zane Andžāne-Agarska informēja, ka iestādē ir pieejamas programmas īstenošanai atbilstošas telpas ar spoguļiem deju nodarbībām. Visas nodarbības notiktu grupā, minimālais audzēkņu skaits - astoņi.

Izglītības kvalitātes valsts dienesta apstiprinātajā mācību programmā iekļauti tādi priekšmeti kā klasiskā deja, ritmika, latviešu deja un folklora, modernā deja, dejas vēsture, kostīmu vēsture, mūzikas teorija, improvizācija un kompozīcija. Konkrētu apgūstamo priekšmetu sarakstu skola veidos, ja tiks lemts par programmas īstenošanu.

Lai nodrošinātu programmas "Dejas pamati" īstenošanu 2018./2019.mācību gadā, nepieciešami teju 1006 eiro, kas ietver darba algu pedagogiem un Valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas. Deputāti atbalstīja līdzekļu piešķiršanu programmas realizēšanai un virzīja jautājumu izskatīšanai Finanšu komitejā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

skeptiķis

"Lai nodrošinātu programmas "Dejas pamati" īstenošanu 2018./2019.mācību gadā, nepieciešami teju 1006 eiro, kas ietver darba algu pedagogiem un Valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas."
Kaut kas te neiet kopā - par 1006 eiro, apmēram deviņus mēnešus var algot pedagogu? Parēģināju, tas ir, 111,77 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas..... Neizklausās ticami...

pirms 2 gadiem, 2018.03.08 23:32

Nevar būt

Laikam kāda nulle pazudusi .

pirms 2 gadiem, 2018.03.09 06:24

bite

nu, kad beidzot panāks to, ka pedagogu algas arī būs publiski pieejamas, tad spratīsi, ka tā nav nekāda kļūda.

pirms 2 gadiem, 2018.03.10 07:02

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju