Iecavas korim – 40 gadu jubileja 2

Sestdien, 1. decembrī, Iecavas kultūras namā izskanējis jauktā kora «Iecava» 40 gadu jubilejas koncerts. Skanēja gan jaunas, gan senākas dziesmas, atklāj kora diriģents Uģis Matvejs.

«Iecavas kori abi ar Lindu Matveju vadām 20 gadu. 23 gadus darbojamies arī Bauskas novada Īslīces pagasta korī «Četri vēji». Kolektīvi īpaši neatšķiras, katram ir savi plusi un mīnusi,» turpina U. Matvejs.

«Kora dalībnieki ļoti grib dziedāt, ir disciplinēti un centīgi. Katram ir arī savi niķi un stiķi. Pirms uzstāšanās daudzi pārdzīvo un satraucas, vai iecerētais izdosies. Koristi koncertam gatavojas ne tikai dziedot, tiek domāts arī par to, kā labāk izskatīties,» Iecavas kori raksturo diriģente Linda Matveja. Viņa atklāj, ka pirms 20 gadiem «Iecava» uzskatīts par toreizēja Bauskas rajona sliktāko kori, tagad tā meistarība acīmredzami augusi. Daži atnāk un aiziet, bet sastāvs īpaši nemainoties. Kāds dalībnieks korī dzied jau 40 gadu.

«Es darbā gūstu lielu gandarījumu, jo ir redzams tūlītējs rezultāts, skatītāju atbalsts ļoti iedvesmo. Darbs ir radošs, tas nav vienveidīgs,» stāsta diriģente L. Matveja.

Ginta Lukstiņa ir kora «Iecava» dalībniece jau vairākus gadus. Sākumā skaita ziņā bijis jūtams vīriešu pārsvars, tagad sastāvā esot vairāk sieviešu. Kopumā korī ir 34 dalībnieki. «Esam draugi arī pēc mēģinājumiem. Cenšamies kopā aizbraukt ekskursijās. Šovasar bijām Liepājā uz vikingu nometni,» stāsta G. Lukstiņa. Viņa katru svētdienu apmeklē baznīcu un dzied arī Iecavas luterāņu draudzes korī. Dziedāšana ir lieliska atpūta no ikdienas rutīnas un pienākumiem.

Iecavas koris dibināts 1978. gadā, to vadījis arī pazīstamais diriģents Ferijs Millers.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Nots

MALAČI.

pirms gada, 2018.12.03 10:31

Es

Varējāt jau kādu aktuālāku foto piemeklēt...

pirms gada, 2018.12.03 16:33

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju