Iecavā rīko tikšanos ar Arno Jundzi 4

Edvarta Virzas Iecavas bibliotēka sadarbībā ar Iecavas kultūras namu 11. jūnijā plkst. 17 rīko tikšanos ar rakstnieku, literatūrzinātnieku un kultūras žurnālistu Arno Jundzi, portālu informēja Iecavas bibliotēkas vadītājas pienākumu izpildītāja Jolanta Ignate.

Viņa norādīja, lai ievērotu visus drošības pasākumus un apmeklētājiem būtu divu metru distance, pasākums notiks kultūras namā. Lai nepārsniegtu iekštelpās atļauto 25 cilvēku skaitu, lūgums interesentus pieteikties iepriekš, zvanot uz E. Virzas Iecavas bibliotēku pa telefoniem 25660092, 63941252.

Sarīkojums noritēs bibliotēkas projektā «Tikšanās ar grāmatu sērijas «Mēs. Latvija, XX gadsimts» autoriem». Projekts tiek realizēts ar Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) un Iecavas novada pašvaldības finansiālo atbalstu.
 
Arno Jundze veidojis LTV1 rakstnieku raidījumus «Melns uz balta», vadījis «100g kultūras», «Nacionālie dārgumi», «Lielā lasīšana» raidījumus, bijis «Neatkarīgās Rīta Avīzes» kultūras ziņu redaktors un žurnāla «LZA Vēstis» galvenais redaktors. Tāpat darbojies kā VKKF padomes loceklis, VKKF literatūras nozares priekšsēdētājs. Pašlaik ir Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētājs.

Sarunā ar rakstnieku uzzināsim par viņa līdzdalību Gundegas Repšes projektā «Mēs. Latvija, XX gadsimts», kurā Arno Jundze ir uzrakstījis grāmatu «Sarkanais dzīvsudrabs». Tā ir par pagājušā gadsimta 90. gadiem, par Atmodas laiku, par barikādēm, par cilvēku dzīvi politisko pārmaiņu laikā, par it kā neseno pagātni, kas jau kļuvusi par vēsturi. Tā sākas ar 1989. gada 31. decembri un noslēdzas ar 1999. gada 31. decembri, aptverot desmit gadus.

Rakstnieka daiļradē ir šādi darbi: grāmatas bērniem «Ķiparu Ļerpatu Šnirks» un «Ķiparu Ļerpatu Čieps», romāns pusaudžiem «Kristofers un Ēnu ordenis», stāstu krājums «Gardo vistiņu nedēļa» un romāni «Putekļi smilšu pulkstenī», «Bergs & relikviju mednieki» un «Sarkanais dzīvsudrabs» (2017. g.).

Divi autora Arno Jundzes darbi izdoti ārzemēs. «Putekļi smilšu pulkstenī» – Meksikā, bet «Sarkano dzīvsudrabu» Lietuvā ar nosaukumu «Raudonasis gyvsidabris» izdevusi Lietuvas Rakstnieku savienības izdevniecība («Lietuvos Rašytoju Sajungos Leidykla»), un romānu tulkojis Jurgis Banevičius.

Grāmatas vairākkārt tikušas nominētas dažādām kultūras godalgām, savukārt par darbību žurnālistikā A. Jundze saņēmis Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas balvu «Grāmatizdevēju draugs 2002», Latviešu valodas aģentūras balvu «Valodas stāstnieks 2012».

Pievieno komentāru

Komentāri 4

lasītājs

Vai tad pēc 9.jūnija drošības pasākumi nebūs atcelti?Varēs vairāk par 25 interesantiem.

pirms gada, 2020.05.27 13:38

dalībniece

Nu uz šādām tikšanās reizēm parasti atnāk ap 20 rakstnieku fani..

pirms gada, 2020.05.28 11:20

Dalībniecei

Tad tik ejat un atbalstat, nevis sēžat internetā un sniedzat nepatiesus skaitļus!!! Gudrie dīvāna eksperti

pirms gada, 2020.06.10 10:22

Dalībniece

Es parasti esmu viena no tiem 20.. šodien gan kultūras namā bija ap 40 -50 ar 2 m atstarpi. Visi nocietušies pēc pasākumiem

pirms gada, 2020.06.11 22:50

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju