Iecavā prasa uzlabot atkritumu dalītās vākšanas infrastruktūru 2

Baldones ielas iedzīvotāji Iecavā neapmierināti, ka uz minētās ielas nav neviena PET pudeļu savākšanas konteinera, līdz ar to nav iespēju šķirot atkritumus. Tuvākais konteiners esot Iecavas centrā, pensionāram līdz tam grūti aizkļūt. Varbūt tos varētu novietot arī Baldones ielā?

Atbild SIA «Dzīvokļu komunālā saimniecība»
Iecavas SIA «Dzīvokļu komunālā saimniecība» atkritumu saimniecības vadītāja Margarita Zīverte skaidro, ka Baldones ielā ir vairāki zvanveida konteineri stiklam – pie veikaliem «Top!», «Elvi» un «Lats». «Pārējos šķirošanas konteinerus, kas domāti plastmasai, papīram, kartonam, mēs Baldones ielā nevaram novietot, jo uzņēmums «Eco Baltia vide» mums vairāk nepiešķir tieši zvanveida konteinerus. Parastās tvertnes uz minētās ielas nevaram novietot, jo nav laukumu, kur tās likt. Vienkārši ceļa malā tādas neizvietosim,» atbild M. Zīverte.

Skaidrojums no «Eco Baltia vide»
«Bauskas Dzīve» lūdza arī SIA «Eco Baltia vide» skaidrojumu par konteineru izvietošanas iespējām. Lūk, SIA «Eco Baltia vide» valdes priekšsēdētāja Jāņa Aizbalta atbilde: «Stikla šķirošanas konteineri daudzos Latvijas reģionos, arī Iecavā, tika piešķirti SIA «Eco Baltia vide» kopā ar Latvijas Zaļo punktu rīkotajā kampaņā «1000 konteineri Latvijai», lai veicinātu stikla taras šķirošanu. Šie konteineri pašvaldībām tika piešķirti lietošanai bez maksas, lai nodrošinātu infrastruktūras pieejamību visā Latvijā. Virknē reģionu, arī Iecavā, veicam mūsu novietoto tvertņu apsaimniekošanu, kā arī sašķirotā materiāla tālāku virzīšanu pārstrādei. Taču to nodrošinām pēc mūsu pašu iniciatīvas, balstoties uz individuālu vienošanos ar konkrēto pašvaldību un atkritumu apsaimniekošanas operatoru, kas sniedz pakalpojumus reģionā.»

J.Aizbalts akcentē: «Palielinoties valsts prasībām atkritumu šķirošanā un pārstrādē, normāla prakse, pie kuras Latvijai vēl jāpiestrādā, – pašvaldībās, izvēloties atkritumu apsaimniekošanas operatoru, tiek veikts iepirkums, kurā jau sākotnēji noteiktas prasības veidot atkritumu dalītās vākšanas infrastruktūru, kas ļautu iedzīvotājiem bez maksas nodot dažādus šķirotos materiālus. Turklāt tam nozīme ar katru gadu būs lielāka, jo jau no nākamā gada Latvijā paredzēts ietekmīgs dabas resursu nodokļa par atkritumu noglabāšanu poligonos kāpums, tāpēc augs arī izmaksas par sadzīves nešķiroto atkritumu apsaimniekošanu.»

Tādējādi no skaidrojumiem izriet, ka pašvaldībai būs vairāk jādomā un jāstrādā, lai pilnveidotu atkritumu dalītās vākšanas infrastruktūru. Pašlaik Iecavas seniorus, kas dzīvo attālāk no centra, iepriecināt nevar – PET pudeles Baldones ielā tuvākajā laikā nevarēs nodot.  

Pievieno komentāru

Komentāri 2

IEdomā

Kārtējā domes neizdarība, tāpat kā bedraini ceļi apkārt Iecavai,kur katru dienu laižam mašīnas, neglīts tirgus laukums, un par Baldones ielas trotuāra un brauktuves seguma kvalitāti pēc remonta vispār nerunāsim.

pirms 12 dienām, 2021.09.15 22:35

Pet

Var nest uz Sila ielu, tas ir tuvak

pirms 11 dienām, 2021.09.17 20:04

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju