Iecavā pašvaldības policija sola sodīt ārkārtējās situācijas ierobežojumu pārkāpējus 7

Līdz šim Reģionālā pašvaldības policija informēja un brīdināja Iecavas novada iedzīvotājus par jaunajiem ierobežojumiem, bet tagad pārkāpēji tiks arī sodīti, aģentūra LETA uzzināja novada domē.

Reģionālās pašvaldības policijas Iecavas novada nodaļas darbinieki pastiprinātu uzmanību pievērš ārkārtējās situācijas ierobežojumu ievērošanai.  

"Pārliecināt jaunus cilvēkus palikt mājās ir visgrūtāk. Mēs saprotam, ka attālinātā mācīšanās rada spriedzi un vakaros gribas kopā ar draugiem iziet ārā, taču vēl kādu laiku būs jāpaciešas un ierobežojumi jāievēro," komentēja Reģionālās pašvaldības policijas Iecavas novada nodaļas vadītājs Gundars Dzenis.

Viņš uzsvēra, ka policijas mērķis nav sodīt, taču, ja cilvēki nereaģēs uz policijas darbinieku aizrādījumiem, izrādīs vienaldzību, iebildīs, pretosies un atkārtoti pārkāps valstī noteiktos ierobežojumus, sods tiks piemērots.

"Ir cilvēki, kas uzskata, ka jauni cilvēki ar Covid-19 neslimo. Tādā gadījumā ieteiktu viņiem palasīt informāciju par to, cik daudz jaunu cilvēku ar šo vīrusu ir saslimuši un cik miruši. Risks ir, un tie nav nekādi joki," uzsvēra Dzenis.

Likumsargi atgādina, ka pie administratīvās atbildības saucamas personas, kuras līdz administratīvā pārkāpuma izdarīšanas brīdim sasniegušas 14 gadu vecumu.

Kā iepriekš skaidroja Valsts policija, administratīvās lietvedības sākšana automātiski nenozīmē, ka personai tiks piemērots sods. Policija vispirms noskaidro apstākļus un tikai tad pieņem lēmumu.

Administratīvo pārkāpumu kodekss par ārkārtējās situācijas vai izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu paredz naudas sodu fiziskajām personām no desmit līdz 2000 eiro, bet juridiskajām personām - no 140 līdz 5000 eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Koļa

Vaitd lauciniekiem karantīna pēc Spānijas tripa jau beigusies?

pirms mēneša, 2020.04.08 12:14

Koļa

Nuja ka- vai spāņu kroni atveda vai pa velti četrās sienās tupēja

pirms mēneša, 2020.04.08 19:24

Smaids

Solīt sola, bet nesoda! ????

pirms mēneša, 2020.04.08 13:54

jurciks

kurus sodiis kurus nee???

pirms mēneša, 2020.04.08 19:44

Zāģis

Ejiet tač izguliet to stūlbumu.... ????????????????????????????????????

pirms mēneša, 2020.04.09 16:11

Iecava

Tos sīkos no bērnu laukumiem arī ir plānā mājās kādreiz aizsūtīt??? Vecākiem sodus, un lai sēž beidzot mājās! Spieto gan centrā gan progresā bariem vien!!!!

pirms mēneša, 2020.04.09 19:19

Es

To ka vakar 11 aprili Bauzes tirgu Bauska pilns ar cilvekiem visiem pohui, neliekas ne zinis, kur pasvaldiba skatas, pie kajas tacu mums viss ir. Un ta ir regulari tirgus pilns ar culvekuem brivdienas un ne tikai, Rimi laukums tas pats

pirms mēneša, 2020.04.12 19:43

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju