Iecavā novembrī aplūkojama fotoizstāde «Latvijas Armija krāsās»

Iecavas kultūras nama mazajā zālē šomēnes skatāma fotoizstāde «Latvijas Armija krāsās». Tās autori ir Latvijas Armijas karavīri Ēriks Kukutis un Gatis Indrēvics. Ekspozīcija ir iespaidīga arī mākslinieciskajā ziņā – ne velti daudzi pievērš uzmanību dabai un krāsām, ne tikai armijas skatiem.

Par izstādes iniciatorēm atkal kļuvušas biedrības «Radam» dāmas Gita Kravala un Ginta Zaumane. Viņas martā šo ideju iesniedza Iecavas novada projektu konkursā un ieguva finansējumu. Atbalstu sniedza arī Aizsardzības ministrija.

«Ideja iemūžināt Latvijas Armijas ikdienu radās 2014. gadā. Biju neapmierināts ar to, kā armiju parāda civilie fotogrāfi un operatori. Devos pie ministra. Ukrainas notikumi palīdzēja tikt sadzirdētam. Ar sociālo tīklu palīdzību sameklēju Ēriku, un te nu mēs esam – kaujas audiovizuālā nodaļa,» teic G. Indrēvics.

Viņš stāsta, ka fotogrāfijās skatāma ikdiena: «Tā ir armija, kādu mēs to redzam, varbūt mazliet romantiskāka, krāsaināka, nekā ierasts,» pauž G. Indrēvics. «Bauskas Dzīvei» fotogrāfs pastāstīja, ka liela nozīme attēlu iemūžināšanā ir viņa karavīra pieredzei – pēc
17 armijā pavadītiem gadiem viņš zina, kur pārvietosies karavīri, kā brauks tehnikas vienības, kur lidos lidmašīnas, tāpēc laikus var izvēlēties fotografēšanas vietu.

«Ir dubultprieks, ka izstādes atklāšana notiek manā ciemā. Pašiem šīs bildes varbūt ir apnikušas, bet, redzot šādi izdrukātas izstādē, tās aizrauj,» vērtē Ē. Kukutis. Viņš atzina, ka rosināt šai idejai nebija viegli – neticēja ne tikai vadība, bet arī paši karavīri. Daudzi grieza fotogrāfiem muguru. «Laika gaitā esam sevi pierādījuši, daudzi karavīri jau ir ieinteresēti, lai viņus fotografējam,» stāsta Ē. Kukutis. «Tagad prasa – nobildē mani šādi, pie bruņu transportiera, tagad es turēšu ieroci tā!» situācijas apraksta G. Indrēvics.

«Nav noslēpums, ka mūsu dzīve ir slēgta no jums. Šajā izstādē ikvienam ir iespēja ieskatīties armijas ikdienā. Tā parāda karavīrus, to, kādi esam, kādas ir mūsu emocijas,» fotogrāfus slavēja Bauskas zemessardzes 53. kājnieku bataljona komandieris Elmārs Popakuls.

«Doma radās Gitai. Vēlējāmies padarīt rudeni Iecavā krāsaināku, un tas iznāca militārā skatījumā. Kad tagad pa šoseju brauc armijas kolonas, es uz tām skatos citām acīm,» pauda biedrības «Radam» pārstāve G. Zaumane. «Ēriks un Gatis armijas vizuālo tēlu pacēluši pavisam citā pakāpē,» atzina G. Kravala. 

G. Kravala informēja, ka nākamgad izstāde būs skatāma arī Bauskā, Vecumnieku novada Misā un Madonā. Biedrības pārstāves ir gatavas darbus eksponēt arī citās vietās, ja vien būs interese. «Šī izstāde ir veltīta arī Latvijas Armijas simtgadei, kas būs nākamgad,» pauž G. Kravala.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju