Iecavā jaunieši diskutē par bezatkritumu dzīvesveidu

Bezatkritumu dzīvesveidu popularizējošs pasākums Iecavas jauniešu centrā notika 10. martā.

Ilze Skapsta, Iecavas novada pašvaldības administrācijas jauniešu centra vadītāja, informēja, ka sarunu vakars bija dalīts divās daļās, sākumā – beziepakojuma veikaliņa «Ber un sver» līdzīpašniece Līga Rulle dalījās ar praktiskiem piemēriem no savas dzīves par «zero waste» bezatkritumu dzīvesveids) pamatprincipiem un filozofiju, otrajā daļā dalībniekiem bija iespēja pašiem pagatavot sev zobu pastu. Saruna rosināja dažādu viedokļu apmaiņu gan par atkritumu šķirošanas tēmu, gan par alternatīviem risinājumiem ikdienas patēriņā.
Minētā pasākuma viešņa Līga Rulle par sevi pastāstīja «Bauskas Dzīvei»: «Esmu beziepakojuma dzīvesveida jeb «zero waste», kā to sauc angliski, entuziaste. Man pieder arī veikals «Ber un sver» Jelgavā, kur realizēju savas idejas – piedāvājam preces bez iepakojumiem un dažādas ikdienas lietas, kas aizstāj vai palīdz izvairīties no plastmasas.»

Uz pasākumu 10.marta vakarā bija atnākuši ap 15 jaunieši un citi interesenti. L. Rulle apliecina, ka viņai vienmēr prieks uzstāties jauniešu auditorijai, jo viņi ir tie, kas uztver visātrāk, ir visatvērtākie pārmaiņām. Un, kā teicis Baraks Obama, iepriekšējais ASV prezidents, – mūsu paaudze ir pirmā, kas redz klimata pārmaiņas, un pēdējā, kas tās var mainīt.
Daudzas lietas, ko ikdienā darām, ir iespējams darīt dabai saudzīgāk – iepirkties, izvēlēties alternatīvas sadzīves priekšmetiem, aizstāt vienreiz lietojamās preces u. tml. «Esmu vairākkārt uzstājusies jauniešu centros, privātos pasākumos, novadu kultūras iestāžu rīkotajos pasākumos. Bieži cilvēki saka, ka par ļoti daudzām lietām līdz šim pat nebija iedomājušies, ka tās ir dabai un cilvēkam kaitīgas, ka iespējams darīt citādāk. Un es ticu, ja kaut viens cilvēks mainīs savus ieradumus, mana uzstāšanās ir izdevusies,» teic L. Rulle.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju