Iecavā būs skatāms mūsdienu latviešu mačo 1

Nacionālā teātra aktieris Ivars Kļavinskis apguvis jaunu ampluā. Režisora Jura Rijnieka iestudējumā «Mačo» aktieris pirmo reizi sevi izmēģinās monoizrādē. Iecavas kultūras namā izrāde būs skatāma 6. oktobra vakarā.

«Pannas teātris» sagatavojis jaunu izrādi, «stand-up» komēdiju, kura tiek dēvēta arī par vīrišķības testu divās daļās «Mačo». Galveno un vienīgo lomu apguvuši divi Nacionālā teātra aktieri: Ainars Ančevskis un Ivars Kļavinskis. Iecavniekiem būs iespēja skatīt I. Kļavinska sniegumu.

Iestudējums pirmo reizi izrādīts septembra nogalē, uz Iecavu tiks atvesta jau nedaudz iespēlēta izrāde. «Bauskas Dzīve» I. Kļavinski uzrunāja, kad vēl pirmizrāde nebija nospēlēta. «Šis darbs man tiešām ir liels izaicinājums. Man būs jānotur skatītāju uzmanība divus cēlienus, katru apmēram 40 minūšu garumā. Pašlaik esmu apguvis tekstu, ar režisoru esam izveidojuši tēlu. Taču pirmizrādē tas viss pirmo reizi saliksies kopā ar publikas reakciju. Tad tikai pa īstam redzēs, kā viss ir sanācis. Tā kā iecavnieki būs priviliģētā stāvoklī, jo varēs redzēt iestudējumu, kurš jau būs sācis savu dzīvi.

Mēģinājumu grafiks man un kolēģim Aināram Ančevskim ir saspringts, līdz šim neesmu redzējis, kā viņš interpretējis savu varoni. Ceru, ka kādreiz būs iespēja savu izrādi noskatīties kolēģa sniegumā,» atsmej I. Kļavinskis.

Veicot vīriešu tipoloģijas pētījumus un aplūkojot sabiedrībā sastopamos vīriešu tipāžus, mūsdienu latviešu mačo tēlu radījusi dramaturģe Aiva Birbele. «Šķiet, mūsdienās būt vīrietim ir krietni vienkāršāk nekā agrāk, bet, no otras puses, tas ir pilnīgi pretēji. Lielākajai daļai vīriešu vairs nenākas lauzt kaulus kūdras purvos vai mirt kara ierakumos tik bieži kā agrāk, taču mūsdienu vīrietiskums ir nopietni apdraudēts ar smalkiem parfimērijas produktiem, greznu pilsētas dzīvi un izsīkstošām iespējām izrādīt savu vīrišķo drošsirdību un veiklību. Vectēvu laikos uzvedības kodekss precīzi noteica, kas sagaidāms no stiprā dzimuma. Stingrs rokasspiediens bija cieņas izrādīšana, turpretim apskaut otru veci bija veids, kā labākajā gadījumā iegūt zilu aci vai lauztu ribu. Mūsdienās pat profesionāli regbija spēlētāji apskaujas un raud. Domājot, kāds ir īsts vīrietis šodien, esmu lugas tēlu darinājusi no sievietes priekšstatiem,» atzīst autore A. Birbele.

Aktieris I. Kļavinskis atzīst, ka tas ir pat ļoti interesanti – sieviete uzrakstījusi lugu par vīrieti, un vīrietim šī loma arī jānospēlē: «Sievietes loģika radījusi neparastu sižeta ritējumu. Ir plaši izplatīts stereotips, ka vīrietim mīlestība iet caur vēderu, bet sieviete mīl ar acīm un ausīm. Šī izrāde to gan vienlīdz pārliecinoši apstiprina, gan arī tikpat spēcīgi un argumentēti noliedz. Tā ir ļoti nopietna lieta. Taču es nevēlos sabiedēt skatītājus. Par lietām nopietni būs jārunā man, publikai būs iespēja labi izsmieties, jo «Mačo» – tas ir komiskā žanra iestudējums.»

Aktiera I. Kļavinska izspēlētais vīrišķības tests palīdzēs skatītājiem noteikt abu dzimumu pārstāvju attiecību statusu mūsdienu modernajā pasaulē. «Esi īsts vecis, neļauj modernajai pasaulei ietekmēt un apdraudēt savu vīrietību, un pavisam drīz būsi tikpat vīrišķīgs kā noparkots traktors šaurajā lielveikala autostāvvietā!» skan izrādes moto.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

WTF

Tāds Buhenvaldes kultūrists vien ir ne mačo

pirms 2 gadiem, 2017.10.21 20:44

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju