Graudkopības uzņēmuma "PS Līdums" apgrozījums pērn pieauga par 8,9%

Graudkopības uzņēmums "PS Līdums" pērn strādāja ar 4,037 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 8,9% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 63,9% - līdz 803 424 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmuma vadība norāda, ka uzņēmuma apgrozījuma pieauguma pamatā ir objektīvu apstākļu kopums - pērn kompānija ievāca lielāku graudaugu kopražu, ko rudenī arī realizēja. Graudus rudenī uzņēmums realizēja par bāzes cenām, to gala cenas fiksējot līdz gada beigām. Tas labvēlīgi ietekmēja kompānijas apgrozījumu, jo cenas biržā pieauga salīdzinājumā ar ražas novākšanas periodu.

Tāpat uzņēmums vadības ziņojumā atzīmēts, ka pērn "PS Līdums" turpināja audzēt lauku pupas 222,71 hektāru platībā, jo tā ir augsnei vērtīga kultūra, kas spēj piesaistīt atmosfēras slāpekli un uzkrāt to sakņu gumiņos, samazinot slāpekļa mēslojuma devu uz vienu hektāru pupām un pēcaugam.

Kompānijas galvenais mērķis turpmāk ir turpināt segt bankas saistības, uzlabot ražošanas efektivitāti un kvalitāti, izmantojot jaunākās augkopības produkcijas audzēšanas un novākšanas tehnoloģijas. Tāpat kompānija plāno turpināt veikt augšņu analīzes.

Jau ziņots, ka "PS Līdums" pērn strādāja ar 3,707 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 33,6% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa pieauga par 16% un bija 490 839 eiro.

"PS Līdums" ir reģistrēts 1999.gadā, un tā pamatkapitāls ir 355 712 eiro. Kompānijas darbības veids ir lauksaimnieciskā ražošana - graudu, salmu, rapšu, pupu un zālāju - audzēšana, kā arī lauksaimniecības tehnikas un graudu pirmapstrādes pakalpojumu sniegšana. Uzņēmuma vienīgā īpašniece ir Inese Karlova.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju