Godinot senču piemiņu, iecavnieki devušies 280 kilometru garā pārgājienā 5

Iecavnieki brāļi Jānis un Dzintars Pārumi trešo gadu pēc kārtas devušies pārgājienā pa Latviju, lai godinātu savu senču piemiņu. Šajā reizē, mērojot vairāk nekā 280 kilometru, iecavnieki pieminējuši Otrā Pasaules karā kritušo vectēva brāli Kārli, kurš guldīts Lestenes kapos.

Pirmajā reizē Pārumi no Iecavas devušies aptuveni 185 kilometrus garā ceļā līdz Lejas Mauragiem, kas ir dzimtā vieta tēvam, bet  pērn viesojušies Latgalē un nosoļojuši garāku gabalu – 232 kilometrus – sākot iet no Dagdas novada un beidzot Mauragos Jaunpiebalgas novadā, simboliski savienojot vecvecāku dzimtās vietas. Šogad no 4. līdz 9. jūlijam brāļi atkal bija ceļa jūtīs, par sava starta punktu izvēloties Tukuma novada Lesteni, bet galamērķis jau ierastais – «Lejas Mauragi» Jaunpiebalgas novada Jēcos. 

Sešās dienās veikti 282 kilometri, un garākais posms vienā dienā noieti 56 kilometri. «Šī gada pārgājiena simboliskā nozīme bija «aizvest mājās Kārli», kurš kritis Otrā Pasaules karā un atdusas Lestenē. Mūsu starta punkts faktiski bija Kārļa piemiņas plāksne Lestenes brāļu kapos. Viņš 1944. gada janvārī devās mūžībā vien 27 gadu vecumā. Šis gājiens vienlaikus bija par mieru pasaulē un sevī pašos,» atzīmē J. Pārums, piebilstot, ka vienlaikus vēlējušies izsoļot caur Pārumu dzimtai nozīmīgām vietām un pilsētām.  Maršruts vedis caur Jelgavu, kur iepazinušies brāļu vecāki, gar veco Salgales skolu, kurā mācījusies mamma, caur Iecavu, kas ir Jāņa un Dzintara dzimtais novads un Priekuļiem, kur dzīvo tēta brālis. Lielākajā daļā no pieturas vietām naktsmājas bijušas sarunātas tieši pie radiniekiem .

«Mums svarīgi doties pārgājienos nevis tikai pastaigas pēc, bet tādēļ, lai pateiktos saviem priekštečiem. Vēl viena no misijām ir vienot dzimtu un padarīt radu atkalredzēšanās reizes biežākas. Šogad, piemēram, satikām savus otrās pakāpes brālēnus – Saulvedi Jelgavā un Jāni Salaspilī, kurus nemaz tik bieži nesanāk sastapt. Iecavā viesojāmies pie vecākā brāļa ģimenes, un šajā reizē radās vairākas labas idejas nākamo gadu pārgājieniem,» stāsta Jānis.

Brālis Dzintars uzsver: «Katrs no pārgājieniem mums ir personisks ceļš ar simbolisku nozīmi.»

Iecavnieki finišu sasniedza 9. jūlija vakarā,  pēdējos trijos kilometros brāļiem pievienojās tēvs Ojārs un viņa māsa Mirdza.

Pilnu distanci – 282 kilometrus ar kājām nogāja Jānis, savukārt Dzintars, kurš atgūstas no nesen veiktās ceļgala operācijas, katru dienu nosoļoja aptuveni trešdaļu, bet pārējo, saudzējot ceļgalu, veica lielākoties ar atbalsta komandu auto. Sākotnēji bija plānots, ka līdzīgi kā iepriekšējos gados, abi kopā visu distanci veiks kājām, taču Dzintara veselības problēmas ieviesa korekcijas.

Pārgājienu atbalstīja «Ideju druka», Atpūtas komplekss «Kliģi», «Piebalgas alus», Veselības centrs «Krio« un «Internetaptieka».


Pievieno komentāru

Komentāri 5

Žoriks

Dīkdieņi.
Jāstrādā nav ???

pirms 27 dienām, 2020.07.13 09:04

RP

Komentaars raksturiigs iecavniekiem- kritizeet da jebko.

pirms 26 dienām, 2020.07.14 07:58

Strādnieks

Žorik,parej vēl... personīgi pazīstu vienu no brāļiem,tu pat betonu nespētu samaisīt,kā viņš...par pārējo vispār paklusēšu...

pirms 27 dienām, 2020.07.13 09:31

Strādniekam

Neņem galvā, katru gadu brāļi soļo, katru gadu ir tādi komentāri un katru gadu ir tādi paši komentāri kā tavs. Ignorē.
Brāļi malači, diezgan nopietna distance.

pirms 27 dienām, 2020.07.13 18:12

Visu cieņu

šiem puišiem!!! Lepojamies ar tādiem latviešiem -patriotiem, kas ciena savas saknes.

pirms 22 dienām, 2020.07.18 21:54

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju