Gleznotāju simpozijā Svitenē piedalīsies viesis no Lielbritānijas 5

No 8. līdz 12. augustam Rundāles novadā norisināsies tradicionālais gleznotāju simpozijs, kurā Latvijā atzītus māksliniekus pulcēs gleznotāja Īra Rozentāle, informē Rundāles novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Kociņa.
 
Simpozija organizatore Īra Rozentāle teic, ka simpozijā piedalīsies ikgadējie viesi, bet būs arī debitanti un viesis no Lielbritānijas. «Jau 8. augustā gleznotāji ieradīsies no visas Latvijas, bet no Lielbritānijas ar savu klātbūtni pagodinās anglis Pauls Bartons. Atbraukuši uz Sviteni, viesi mielosies pie kopēja zupas katla, kas Svitenē jau kļuvis par tādu kā pagasta simbolu un iepazīsies. Jau vakarā mākslinieki ķersies pie darba – gleznos saullēktu, dabu un jebko citu, ko katrs no viņiem Svitenē atzīs par skaistu esam,» stāsta Īra Rozentāle.

Simpozijā mākslinieki tiekas, lai būtu kopā. «Notiek ne tikai reāls darbs, bet arī domu un ideju apmaiņa, iepazīšanās. Cilvēki satiekas, bauda laiku kopā un dara to, ko prot vislabāk. Simpoziju organizēju, jo iepriekš visu laiku es pati esmu triekusies pa pasauli, bet tagad gribu, lai citi triecas pie manis,» ar smaidu sejā saka māksliniece.

Kā informē Rundāles novada kultūras nodaļas vadītāja Sandra Kerēvica, šogad simpozijā savu dalību apstiprinājuši ilggadējie dalībnieki – mākslinieki Ieva, Tālivaldis un Kristiāns Muzikanti, Inese Sudare, Luīze, Mārtiņš un Leonards Lindes, Andrejs Bovcovičs un Vita Pranča, Rolands Krišjāns ar dēliem, Dina Zoldnere, Ēra Zalcmane un Maija Purgaile. Pirmo reizi simpozijā piedalīsies mākslinieki Valērijs Baida, Māra Ozola un Vita Merca.

Šī būs jau sestā reize, kad Rundāles novada domes kultūras nodaļa sadarbībā ar gleznotāju Īru Rozentāli aicina profesionālus māksliniekus no Latvijas uz Sviteni, lai gleznotu.

Paredzēts, ka mākslinieki 8., 9. un 10. augustā gleznos gan Svitenē, gan Rundāles pils dārzā, bet apmeklētājiem paredzēti pasākumi notiks 11. un 12. augustā.

Piektdien, 11. augustā, piecos vakarā Svitenes pilī ikviens interesents aicināts uz mākslas simpozija teorētisko daļu, kas būs veltīta mūžībā pāragri aizgājušajai akvarelistei, grafiķei un pedagoģei Dzintrai Cepītei.

Stundu vēlāk notiks teātra studijas «Savējie» aktrises Daces Degoles monoizrāde «Natašas sapnis», režisore Lilita Lauskiniece.
Izrāde šogad Zemgales reģiona amatierteātru skatē saņēmusi īpašu žūrijas atzinību par veiksmīgu Natašas Baņinas lomas atveidojumu, iegūstot I pakāpes diplomu.

Noslēguma pasākums paredzēts 12. augustā pulksten piecos vakarā, kad Svitenes pilī notiks mākslas plenēra dalībnieku darbu noslēguma izstādes atklāšana.

Ar mākslinieku dāsnu atbalstu tiek papildināta arī Rundāles novada mākslas darbu kolekcija, kurai dalībnieki atvēl savu labāko plenēra darbu.
 

Pievieno komentāru

Komentāri 5

vai kur

daudz būs to pindzelmaņu-diletantu !

pirms 2 gadiem, 2017.08.02 18:46

radinieks

mans bračka ar no Anglijas tikko.jāreklamē, lai aizbrauc,zupu dabus.

pirms 2 gadiem, 2017.08.03 00:58

Anniņa

Jācer, ka par šito izklaidi nemaksā no manas nodokļu naudas? Man viņu bildes bijušas vai nebijušas.

pirms 2 gadiem, 2017.08.03 01:02

Īriņa

cik tad maksā tos nodokļus, ja jau laiks komentārus rakstīt tad neko daudz nestrādā... tādu kā tu gudrīšu dēļ, jau daudz kas tika izpostīts un vēl joprojām tiek postīts... žēl tevis- palasi grāmatas apmeklē kādu muzeju- varbūt iepatiksies...

pirms 2 gadiem, 2017.08.03 16:45

Džūlija

Ierāvuši dzejnieki ir interesantāki par pindzelmaņiem.

pirms 2 gadiem, 2017.08.03 20:31

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju