Ģimnāzijas sporta dienā popularizē militārās struktūras 7

Bauskas Valsts ģimnāzijā sporta diena 30. maijā ritēja militārā gaisotnē. Līdz ar ģimnāziju to organizēja Jaunsardze un Zemessardzes 53. Bauskas kājnieku bataljons.

Primārās, protams, bija sportiskās aktivitātes. Pārbaudījumi 7. un 8., kā arī 10. un 11. klašu komandām bija jāveic dažādos objektos pilsētā. Sarunā ar 7.a klases audzēkņiem atklājās, ka grūtākā disciplīna bijusi triecienšautenes AK4 izjaukšana un salikšana. Skolēniem nav pieredzes darboties ar šaujamieročiem. Par lietderīgu viņi atzina uzdevumu izpildi militarizētajā šķēršļu joslā.

«Šādu un līdzīgu uzdevumu izpilde saliedē kolektīvu. Tas attīsta ne tikai fiziskās iemaņas, bet trenē arī domāšanu,» atzina Elizabete Arsentjeva. Viņas klasesbiedrene Evelīna Geidāne piebilda, dažus uzdevumus bijis izpildīt vieglāk, jo skolēnu vidū ir arī daži jaunsargi.

Ģimnāzisti no 11.c klases ieinteresēti centās izpildīt visus uzdevumus. Komanda bija krietni sarukusi, uz kontrolpunktiem devās vien pieci skolēni. «Man šķiet, ka daudzi vienkārši izmantoja iespēju paslinkot. Man tas nav pieņemami. Sportiskās aktivitātes vienmēr ir patikušas, jo vairāk iesaistos, jo labāk veicas. Savulaik darbojos Jaunsardzē, tagad man ir citas prioritātes,» pēc visu uzdevumu izpildes «Bauskas Dzīvei» skaidroja 11.c klases audzēknis Ričards Rapševics.

Viņa klasesbiedrene Rūta Zemture bija priecīga par komandas attapību īsā laikā iekurt ugunskuru. Grūti bijis pārvarēt visas barjeras šķēršļu joslā, taču te atsaucīgi bija klasesbiedri. «Šaušanā ar pneimatisko ieroci mums nepaveicās, bet tāpēc neesam noskumuši. Mēs jauki un draudzīgi pavadījām laiku.

Zinu, ka viens no šodienas mērķiem bija popularizēt skolēnu vidū Jaunsardzi un Zemessardzi. Mani šīs militārās jomas nesaista. Taču iepazīties ar to darbību, uzzināt ko jaunu – kāpēc ne?» piebilda R. Zemture.

Zemessardzes 53. Bauskas kājnieku bataljona plānošanas nodaļas vecākais speciālists Aivis Marhels «Bauskas Dzīvei» apliecināja, viens no ģimnāzijas sporta dienas mērķiem ir popularizēt gan Jaunsardzi, gan Zemessardzi. «Iespējams, visi nemaz vēl nav dzirdējuši par Zemessardzes Bauskas bataljona atjaunošanu. Tagad par to vairāk uzzinās skolēni, viņi pastāstīs vecākiem. Pašlaik rit bataljona komplektēšana, vakanču vēl ir daudz,» tā A. Marhels.

Viņš minēja galvenos motīvus, kādēļ iedzīvotāji iesaistās Zemessardzes kustībā. Tā, protams, ir pilsoniskā apziņa, savas valsts mīlestība un gatavība to aizstāvēt. Taču ne mazāk svarīgs ir finansiālais aspekts. Viss nodarbībās, mācībās pavadītais laiks tiek apmaksāts. Tādējādi iesaistīšanās daudzveidīgajās Zemessardzes aktivitātēs var dot atspaidu ģimenes budžetam.

Izvērtējot sporta dienas norisi, A. Marhels uzteica jauniešu gribu darboties. Fiziskā sagatavotība, protams, visiem nav vienāda, taču vēlme iesaistīties un pildīt uzdevumus kontrolpunktos skolēniem bija. Labāk veicās komandām, kurās bija aktīvie jaunsargi. Viņu iemaņas uzdevumu izpildē bija ļoti noderīgas.

Apkopojot Bauskas Valsts ģimnāzijas sporta dienas rezultātus, visvairāk punktu savāca un pirmo vietu ieguva 7.b klase. Savukārt vecāko klašu vidū labākais rezultāts bija 11.b klases audzēkņiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

militārais naktssargs

Pozitīvi ! Krievi taču ne tikai nāk,bet tūlīt aiz valstiņas austrumu robežām jau ir klāt.

pirms 2 gadiem, 2018.05.31 16:57

ko?

Kāds tam ir sakars ar sporta dienu?

pirms 2 gadiem, 2018.05.31 17:45

> ko ?

Tāds,ka tā notika militārā gaisotnē,popularizējot Jaunsardzi un Zemessardzi.

pirms 2 gadiem, 2018.05.31 18:29

ko?

un?

pirms 2 gadiem, 2018.05.31 20:48

VDH.

Nekas jauniešiem nau pa grūtu gan jau visu apgūs, mani kad iesauca armijā bija savādāk jo Pleskavas Desant divīzijā mūs dresēja un mācija tikai nogalināt. Šodien ir pavisam citi laiki. Jauniešiem šodien ir grūti ar disciplīnu.

pirms 2 gadiem, 2018.05.31 18:05

Smieklonis

Tev taisnība - šodien ir pavisam citi laiki. Tādēļ jau arī mūsu kaujasspēkos uzsvars likts nevis uz nogalināšanu,bet gan padošanos. To saku, būdams aktīvs zirgvilkmes bruņuratu komandieris.

pirms 2 gadiem, 2018.06.01 10:16

doma

Interesanti no kā mēs baidamies, kam gatavojamies? Vai nevarētu ar interesantākiem sporta veidiem nodarboties. Nekāds prieks nav redzot meitenes ar šaujamiem. 7. klase!!!! nevajag pārspīlēt!

pirms 2 gadiem, 2018.05.31 20:09

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju