Garākā līgodziesma izskan arī Bauskā

Divdesmit minūtes pirms astronomiskās vasaras sākuma Bauskas pils pagalmā to sveica jauktais koris «Mežotne». Bauskas kultūras centra dziedošais kolektīvs 21. jūnijā iesaistījās Latvijas Radio 2 akcijā «Garākā līgodziesma».

Baušķenieki vasaras saulgriežu godināšanai bija izvēlējušies dziesmu «Saule brida rudzu lauku». Sākotnēji bija iecerēts to izpildīt Mūsas stāvkrastā pie pils. Taču vējš nesa projām dziedātāju balsis, tādēļ radio tiešraidei izraudzīts pils pagalms.

Koriste Sandra Liepa portālam pauda uzskatu, ka 21. jūnijs ir īstais laiks saulgriežu svinēšanai. Tos pienākas godināt ar dziesmu. «Biju šo akciju klausījusies citus gadus. Tad nodomāju, ka būtu interesanti pašai tajā piedalīties,» tā S. Liepa.

Pils pagalmā kora «Mežotne» dziedāšanu bija sanākuši klausīties kāds desmits baušķenieku. Valda Bičkova «Bauskas Dzīvei» atzina, ka noskaņa šajās pāris tiešraides minūtēs bijusi ļoti pacilājoša. Kora izpildīto dziesmu viņa klusi dungojusi līdzi.

Līgodziesmu maratons 21. jūnijā līdz ar saullēktu plkst. 4.29 sākās Latvijas Radio 2 studijā. No plkst. 5.45 līgodziesmas sāka «apceļot» Latvijas novadus, dienas laikā «mērojot» teju 4000 kilometru.
Radio pārstāvis Eduards Beķeris «Bauskas Dzīvei» paskaidroja, ka šis ir kolektīva kopdarbs. Uz Latvijas novadiem bija devušies četri busiņi, astoņi darbinieki braukuši ar privātajiem automobiļiem. Dienas garumā tiešraidē dziedāja vietējās amatierkopas no dažādām Latvijas vietām.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju