Gailīšu pagasta «Miķelī» atjauno brīvdabas teātra festivālu 4

Atpūtas kompleksā «Miķelis» Bauskas novada Gailīšu pagastā nedēļas nogalē valdīja brīvdabas teātris – pēc desmit gadu pārtraukuma amatieru aktieri tikās atjaunotajā festivālā «Vezums». Brīnišķīgais laiks un vieta ļāva izbaudīt sarīkojumu, vien publikas varēja būt vairāk, «Bauskas Dzīvei» sacīja dalībnieki.

Izrādes noritēja dažādās vietās – pie klētīm, smēdes, senās dzīvojamās mājas, uz kafejnīcas terases.  Rūdolfa Blaumaņa «Velniņiem» Īslīces amatierteātra «Dadži» asprātīgajā iestudējumā bija ļoti piemērota vieta – pie rijas. Skatītājiem tik bija jābūt gataviem uz nākamo izrādes vietu paķert līdzi solus. Dažs tālredzīgi bija ieradies ar saliekamo krēslu.

Johanna Adakovska no Uzvaras ciemata noskatīties izrādes «Miķelī» bija ieradusies kopā ar vairākām draudzenēm. «Visu laiku festivālā pavadīt nevaru, tomēr ir ļoti labi, ka to atjauno. «Miķelis» brīvdabas izrādēm ir piemērota vieta, tomēr domāju – ja izrādes notiktu Uzvaras ciemā, būtu vairāk skatītāju. Turpmāk jāpadomā, kā piesaistīt lielāku auditoriju, jo festivālā uzstājas dažādi kolektīvi, tos ir vērts redzēt,» iesaka Johanna.

Festivālu simboliski ievadīja un noslēdza R. Blaumaņa luga «Zagļi» Uzvaras amatierteātra un Carnikavas studijas «Nagla» iestudējumā. Vietējo mākslinieku sniegums jau lielākoties bija redzēts skatē, bet citādu skatījumu ienesa kaimiņu novadu un tālāku pagastu aktieri. Starpbrīžus aizpildīja kapelas un dažādu dejotāju priekšnesumi.

Pagasta kultūras organizatore Iluta Puķīte uzsvēra, ka ideja par «Vezuma» atjaunošanu atbalstīta ne tikai no vietējo puses, bet arī no citiem amatierteātru kolektīviem, ar ko nācies tikties dažādos sarīkojumos. Atbalstu sniegusi gan pašvaldība, gan atpūtas centra kolektīvs, pagasta uzņēmumi «Ints&Co», SIA «LRS Mūsa». Ikviens viesu kolektīvs saņēma suvenīru par piedalīšanos un pasniedza dāvanu rīkotājiem.

Festivāla atklāšanas lenti svinīgi pārgrieza tā dibinātāja, kādreizējā Uzvaras amatierteātra «Caurvējš» režisore Ligita Valijeva. Viņa «Bauskas Dzīvei» atzina – šeit nostrādātais laiks bijis lielisks, viņai ļauts izpausties visradošākajos virzienos.

«Pirmais festivāls notika 2000. gadā. Pirms desmit gadiem man radās dzīves sarežģījumi, kādu laiku dzīvoju Īrijā pie meitas, vajadzēja auklēt mazbērnus,» stāsta Ligita, «pērn atgriezos Latvijā, un uzvarieši mani uzrunāja ar vēlmi atjaunot «Vezumu». Esmu ļoti gandarīta, jo zināmā vecumā ir iekšējas barjeras, kad liekas, ka nevienam vairs neesi vajadzīgs. Šis «Vezums» man ir atjaunošanās pašai. Tas emocionāli palīdz, es atkal jūtos kā cilvēks. Ļoti laba sajūta, ka mani atceras agrākie aktieri un draugi.»

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Es

Super pasākums!
Gan laiks, gan vieta, gan izrādes bija izdevušās!
Paldies!

pirms 2 gadiem, 2017.07.31 17:41

Zane

Dikti maz cilvēku .Tik skaista vieta.

pirms 2 gadiem, 2017.07.31 17:43

Velniņu mamma :-)

Pasākums izdevies godam! Prieks ka piedalījāmies, divas foršas dienas "Dadžu" kontā!

pirms 2 gadiem, 2017.07.31 20:39

Renæ

Miķelī līmenis zems!Ļoti negarśīgs ēdiens.Jāmaina pavārs.Galīgi nebaudāms.Saimniekiem jādomā par ēdiena kvalitāti.Biju kopā ar draugiem,bijām šokā,dārgi un negaršīgi!

pirms 2 gadiem, 2017.08.14 16:52

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju