Gailīšu pagastā atklāj nelikumīgu pieslēgumu naftas produktu vadam 6

Bauskas novada Gailīšu pagastā Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) Bauskas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki sadarbībā ar  SIA «Latrostrans» drošības dienesta darbiniekiem 21. aprīlī konstatēja aptuveni divus kilometrus garu nelikumīgu pieslēgumu naftas produktu cauruļvadam Polocka–Ventspils. Par notikušo ir sākts kriminālprocess, informē Dace Kalniņa, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste.

VP ZRP Bauskas iecirknī kriminālprocesa ietvaros notiek pirmstiesas izmeklēšana par to, ka Bauskas novada Gailīšu pagastā no naftas produktu cauruļvada Polocka–Ventspils, nelikumīgi pieslēdzoties, tika nozagti 3628 litri dīzeļdegvielas. No naftas vada līdz zādzības vietai – kādai neapdzīvotai mājai – bija izveidots aptuveni divus kilometrus garš atvads, kas šķērsoja arī Mūsas upi. Pagaidām par minēto nodarīto noziegumu nav aizturēta neviena persona. 

Atbilstīgi Krimināllikuma 175. panta trešajai daļai par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot transportlīdzeklī, dzīvoklī vai citā telpā, vai ja tā izdarīta no glabātavas vai ietaises, kas savieno glabātavas, kā arī par transportlīdzekļa zādzību soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Savukārt pēc Krimināllikuma 187. panta pirmās daļas par elektrotīkla, publiskā elektronisko sakaru tīkla, siltumtīkla, gāzes, naftas vai naftas produktu vada vai tā iekārtas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

?

Vai tad pa to vadu vēl kaut kas tek?

pirms 23 dienām, 2020.05.12 20:48

gadījumā nelej?

tad kas atklāja- policija vai "Latrostrans" un par notikušo ziņoja policijai? Izskatās ka pēdējais variants, neba policisti gaidīs zadzējus, neba kādu arī meklēs, paies laiciņš un lietu slēgs, kā ierasts.

pirms 23 dienām, 2020.05.12 20:55

INGA

Es biju pārliecināta,ka tāds naftas vads vairs sen nestrādā,bet izrādās,ka izveicīgi ļautiņi,visu ko atrod.

pirms 23 dienām, 2020.05.12 22:12

upsss

Čałi izdevumus knapi paspēja atsist????

pirms 22 dienām, 2020.05.14 00:06

weff

izskatās, ka nē. Pa cik tad 3600 l var pārdot, pa 0.8 l ? Tad sanāk 1800 EUR. A te tāds atvads izveidots caur upi.
Latrostrans noteikti redz sistēmā spiediena zudumu, domāju, ka šis laiks ir pagājis zagt no dīzeļdegvielas vada.

pirms 21 dienām, 2020.05.15 09:56

brīvie ļaudis

Normāla valsts ar normālu kārtību!
Zuperkolosāliski ir tas, ka tagad mums brīvajiem cilvēkiem ir atļauts postīt elektrolīnijas, sakaru līnijas un gāzes, naftas vadus, jo soda par to faktiski nav, ja neskaita piespiedu darbu un naudas sodu, bet lai dabūtu brīvības zaudēšanu līdz 3 gadiem, kas ir maksimālais sods, laikam ir pilnībā jāiznīcina elektrolīnijas, naftas un gāzes vadi. Vēl jau varēs atrunāties, ka tas noticis netīšām.
Ir liels sasniegums. Krievu laikā, kad mēs bijām apspiesti, laikam jau par iedomāšanos vien postīt šādas lietas butu piespriesta katorga. Es domāju, ka postīšanas gadījumā postītājus arī pieliktu pie sienas.

pirms 22 dienām, 2020.05.14 11:04

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju