FOTO: Ziemassvētku priekšvakars Vecumnieku baznīcā

Vecumnieku evaņģēliski luteriskajā baznīcā 20. decembra vakarā bija Ziemassvētku koncerts «Viņš piedzima naktī». Tajā piedalījās Misas vidusskolas 1. – 4. un 5.– 12. klašu koris, zēnu koris, 1. – 3. klašu ansamblis un Vecumnieku vidusskolas zēnu koris. Koncertu vadīja Misas vidusskolas 9. klases audzēknis Aigars Šabanovičs, diriģente bija mūzikas skolotāja Zaiga Jēgere, koncertmeistare – Evija Bonāte, scenārija autore – Vita Kapteine.

Baznīca klausītājus sagaidīja pustumsā, gaismiņas spīdēja tikai krāšņajā svētku eglē, altāri izgaismoja svecītes. Koncertu caurvija stāsts par Jēzus piedzimšanu, to lieliski papildināja gan visiem zināmas Ziemassvētku, gan garīgās dziesmas. Īpašu noskaņu radīja 5. – 12. klašu koris, ienākot ar svecītēm rokās un izveidojot gaismas ceļu.

Misas vidusskolas 5. – 12. klašu kora dalībniece Sintija Kalniņa dalās savās izjūtās: «Ikvienam no mums tas ir zināms – šis ir laiks, kad domājam par patiesajām vērtībām, laiks, kad visvairāk vēlamies sniegt un saņemt tuvinieku atbalstu. Šajā laikā tiek dziedātas skaistākās un gaišākās dziesmas, kas mūsu sirdīm liek pildīties gaišumā. Koncertā dzirdētās dziesmas raisīja pārdomas par to, ka Ziemassvētki nav tikai dāvanu laiks, bet gan kas vairāk – šie ir mīlestības svētki, kuros tiek svinēta Jēzus piedzimšana.»

Koncertam tuvojoties izskaņai, baznīcā tika iedegtas visas gaismas. Caur gaismu mēs meklējam debesis. Pirms lielās piedzimšanas mēs atveram sirdis un prātus, lai kļūtu gaišāki domās un dvēselēs. Nakts nav tāpat, nakts kaut ko grib, un debesis māca...

«Kopā šovakar mums izdevies caur gaismu pieklauvēt un atvērt sirds durvis. Esam bijuši pie silītes Bētlemē un bijuši kopā, esam klusējuši un runājuši, esam klauvējuši. Un Viņš? Viņš atver uzreiz un vēlas jau šogad nosvinēt savu dzimšanas dienu kopā ar Tevi. Liels paldies ikvienam, kas atrada laiku un svinēja kopā piedzimšanu! Lai viss labais, gaišais, ticības, cerības un mīlestības pilnais, kas mājo ne tikai mūsu domās un prātos, bet arī sirdīs, kā dāvana izskan Ziemassvētkos!» uz kopīgu dziesmu koncerta nobeigumā aicināja stāstnieks Aigars.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju