FOTO: Vokālajā konkursā «Pavasara cīruļi» Vallē startē pieci dalībnieki 2

Vecumnieku novada Valles saieta namā notika vokālais konkurss «Pavasara cīruļi 2018». Tradīcija atklāt talantīgus jaunos izpildītājus iedibināta 2010. gadā, un šī ir jau piektā reize, kad bērni rāda savu dziedātprasmi žūrijai. Dalībnieki tiek pulcināti kopā reizi divos gados.

Nolikums paredz, ka konkursā ar divām dziesmām startē solisti, dueti un trio trīs vecuma grupās, taču šoreiz pieteicās tikai pieci interesenti un 14. aprīlī pārstāvēta bija jaunākā un vidējā grupa. Četri solisti tika vērtēti piecus līdz deviņus gadus vecu dalībnieku kategorijā, viens izpildītājs – desmit līdz 14 gadu vecu konkursantu grupā.

Jauno dziedātāju – Skaistkalnes un Valles pagasta bērnu – prasmes vērtēja Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas direktore Iveta Lavrinoviča, komunikācijas speciāliste un «kultūras cilvēks ar muzikālu izglītību» Zane Onkele, Valles amatierteātra aktrise un vokālā ansambļa «Atziņa» dalībniece Ruta Cinovska. Dziedātājus pieteica Valles vidusskolas 7. klases audzēknes Lolita Griškeviča un Annija Arāja.

Jaunākajā grupā žūrijai un skatītājiem savu sniegumu rādīja mūzikas pedagoģes Ainas Voveres audzēkņi no Valles: deviņus gadus vecais Kristiāns Cīrulis un astoņus gadus vecā Krista Kuzmina. Kristiāns izpildīja latviešu tautas dziesmu «Es mazais muižnieciņš» un V. Veideles kompozīciju «Āzītis», bet Krista – Ā. Riekstiņa un I. Šteinbergas skaņdarbu «Cipari» un latviešu tautas dziesmu «Zinu, zinu, bet neteikšu». Šajā kategorijā tika vērtēts arī abu Skaistkalnes meiteņu, skolotājas Ingrīdas Zemļinskas audzēkņu priekšnesums. Septiņus gadus vecā Alise Bujonoka izpildīja L. Saulietes dziesmu «Mākonis» un latviešu tautas dziesmu «Sen jau Piču neredzēju», bet Marta Marcinkeviča, kurai šomēnes palika astoņi gadi, – latviešu tautas dziesmu «Vai, vai tēva brāli» un S. Silavas kompozīciju «Zaķu un vilku sapņi». Abas meitenes ir bērnu vokālā ansambļa «Domino» dalībnieces.

Vienīgās vidējās grupas pārstāves, desmit gadu vecās Valles vidusskolas audzēknes Keitas Danielas Cīrules sniegumā varēja dzirdēt J. Lūsēna un I. Zanderes kopdarbu «Tu lasi» un latviešu tautas dziesmu «Ar vilciņu Rīgā braucu». Meiteni konkursam sagatavojusi skolotāja Aina Vovere.

Pēc dalībnieku skanīgā dziedājuma žūrija devās apspriesties. Tikmēr bērnus, vecākus un skatītājus jautrās rotaļās un dejās iesaistīja radošās apvienības «Pārsteigumu karuselis» tēli Gailis un Bitīte, kas iedrošināja izmēģināt arī roku balonu kompozīciju locīšanā.

Pēc rezultātu izvērtēšanas žūrija pateicās mazajiem dziedātājiem, kuri iepriecināja gan ar pārdomāto un košo izskatu, gan dziesmu izvēli.
«Mums nebija grūti vērtēt sniegumu, jo uzreiz bija skaidrs – esat lieli malači.  Paldies skolotājām un vecākiem par interesi kopt dziedāšanas tradīcijas. Žēl, ka šoreiz sevi parādīja tikai pieci dalībnieki. Ceram, ka mazie cīrulīši reiz izaugs par lieliem putniem, kas lidos augstu un tālu,» žūrijas redzējumu pauda Zane Onkele.

I. Lavrinoviča, pasniedzot diplomus, uzsvēra, ka visi dalībnieki bija ļoti labi, tāpēc šajā konkursā trešā vieta netika piešķirta nevienam. Viņa aicināja meitenes no Skaistkalnes apmeklēt Vecumnieku mūzikas un mākslas skolu, bet skolotājas – nepagurt un atrast laiku turpināt darboties ar bērniem. Viņa mūzikas skolotājām uzdāvināja Latvijas Nacionālā kultūras centra izdoto kalendāru un plānotāju «Dienrādis 2018», savukārt jaunie dziedātāji ieguva vietējā uzņēmuma SIA «Krīči» sagādātas balvas.

Konkursa izskaņā visi kopīgi izpildīja U. Marhilēviča un G. Rača dziesmu «Tikai tā» un nofotografējās ar «Pārsteigumu karuseļa» tēliem.

«Nezinu, kāpēc šogad tik maza atsaucība. Agrāk no Skaistkalnes vien bija astoņi dalībnieki. Nekad nepiedalās bērni no Vecumniekiem. Jaunajiem izpildītājiem būtu interesantāk, ja vokālistu pulks būtu kuplāks,» teic Valles pagasta kultūras darba organizatore Aija Skosa.

Dalībnieces Martas mamma Sandra Marcinkeviča sacīja, ka «Pavasara cīruļos» meita piedalās pirmoreiz. 2. klases audzēkne pirmo gadu mācās Skaistkalnes vidusskolā un kopš rudens dzied bērnu vokālajā ansamblī «Domino». «Konkursā piedalīties rosināja skolotāja Ingrīda Zemļinska. Viņa teica, lai Marta mēģina, lai apgūst skatuves pieredzi,» atklāj mamma. Arī Alisei Bujonokai šī bija debija konkursā.

«Tas ir tikai sākums, pirmā uzstāšanās kā solistēm, pirmais «lidojums». Ja meitenes turpinās savas prasmes izkopt un pilnveidot, pēc pāris gadiem rezultāts būs daudz labāks,» teic skolotāja Ingrīda Zemļinska. Komentējot zemo interesi par jauno izpildītāju konkursu, pedagoģe prāto, ka vainojams vecāku atsaucības un atbalsta trūkums. «Martas un Alises mammas ir ļoti aktīvas un ieinteresētas, taču ne visas ģimenes var izvadāt savas atvases uz nodarbībām.»

KONKURSA REZULTĀTI
Jaunākā grupa
1. vieta: Kristiānam Cīrulim, Kristai Kuzminai
2. vieta: Alisei Bujonokai, Martai Marcinkevičai
Vidējā grupa
1. vieta: Keitai Danielai Cīrulei
Avots: konkursa žūrijas protokols.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Cīrulis

Nenostrādāja neesošā komunikācija. Vajag izreklamēt šādus konkursus, tad

pirms 2 gadiem, 2018.04.17 16:11

X

būs arī kas piedalās.

pirms 2 gadiem, 2018.04.17 16:12

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju