FOTO: Vecumnieku parkā iekārto brīvdabas mākslas galeriju

Vecumnieku centra parkā pirmdien, 14. jūnijā, tika atklāta pirmā Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas audzēkņu brīvdabas izstāde «Tauriņu deja». Desmit lielformāta gleznojumus vasaras plenērā veidojuši 14 vizuāli plastiskās mākslas programmas audzēkņi kopā ar skolotājām Andu Sproģi un Indru Zālīti.

Tveroties no saules kastaņas ēnā, klātesošos uzrunāja skolotāja Anda Sproģe. Viņa brīvdabas izstādēs piedalās jau divus gadus, taču ideja šādā projektā iesaistīt bērnus radās, iedvesmojoties no Rundāles novada Pilsrundāles vidusskolas struktūrvienības «Mūzikas un mākslas skola» organizētās izstādes Svitenes muižas parkā.

«Mākslas skola Rundālē ir divreiz mazāka nekā mūsējā un viņiem izdevās sarīkot lielisku brīvdabas izstādi skaistajā Svitenes parkā. Viņi var un mēs ne? Devos pie direktores, ideja guva atbalstu un, lūk, rezultāts!» atklāj pedagoģe.

Process līdz izstādei bijis gana darbietilpīgs. Bērniem tika dots mācību uzdevums par taureņiem, paturot noslēpumā, ka veiksmīgākās skices un kompozīcijas plānots veidot lielformātā un eksponēt brīvā dabā. No 40 zīmējumiem atlasīti piemērotākie, izvērtējot arī to, vai autoriem būs pa spēkam vienas dienas laikā darbu paveikt līdz galam, jo bērniem nav nemaz tik viegli darboties šādā formātā. Kad uzdevums bijis galā, audzēkņi atzinušies, ka esot ļoti priecīgi un arī ļoti piekusuši, savukārt skolotājas bija gandarītas, ka ieceri izdevies īstenot.

Gleznojumi tapuši uz finiera, akrila krāsa nostiprināta ar divām lakas kārtām. Plānots, ka izstāde parkā apmeklētājus priecēs vismaz gadu.

Galerijā apskatāmos darbus individuāli un grupās veidojuši: Elizabete Plūme, Stefans Kaurovs, Toms Logins, Lauma Lungeviča, Marta Roga, Emīlija Gerika, Aleksandra Rozmarija Zandberga, Līva Ieviņa, Agnija Stavro, Estere Lapsiņa, Līva Pavlovska, Hanneke Ulmane, Paula Kravale, Vendija Grienvalde.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju