FOTO: Vecumniekos pēc «Janssen» vakcīnas stāv garā rindā 10

Veiksmīgi noritējusi izbraukuma vakcinācija Vecumniekos, kur poti pret «Covid-19» svētdien, 20. jūnijā, saņēma 103 personas.

Izbraukuma imunizācijas kampaņa bija pieskaņota retrotehnikas un antikvariāta tirgum, taču, kā novēroja «Bauskas Dzīve», maz bija tādu, kuri tirgošanos vai iepirkšanos apvienoja ar iespēju vakcinēties. Vairums uzrunāto, kuri saņēma poti pret bīstamo kaiti, atzina, ka vakcinētos arī citā dienā, vēlams – brīvdienā, turklāt šoreiz izvēlei par labu sliekušies un mērķtiecīgi rindā stājušies vakcīnas «Janssen» dēļ, jo sevis pasargāšanai nepieciešama tikai viena deva.

Vakcinācija noritēja pēc «dzīvās rindas» principa, tās organizēšanā iesaistījās a/s «Veselības centru apvienība» poliklīnika «Vesels», Nacionālie bruņotie spēki (NBS) un Vecumnieku tautas nams.

Svētdienas rītā jau pirms noteiktā laika vairāk nekā 30 cilvēku stāvēja garā rindā, kas no tautas nama stiepās gar aptieku līdz autobusu pieturvietai. Tikai pirms pusdienlaika plūsma mazinājās, lai gan gaidītāju pulciņam vēl arvien pa kādam pievienojās. Ap plkst. 12.30 visas simt līdzpaņemtās farmācijas uzņēmuma «Johnson & Johnson» vienas devas vakcīnas «Janssen» bija izpotētas un tie, kuri atnāca vēlāk, gaidot, kad «rinda būs noskrējusi», palika bešā. Trīs cilvēki saņēma «Pfizer-BioNTech» ražotās vakcīnas «Comirnaty» pirmo devu, šāda iespēja tika piedāvāta vēl dažiem, lai varētu izlietot iesākto vairākdevu flakonu, taču viņi atteicās – bija nākuši cerībā tikt pie «Janssen».

Redzot rindu, pamatots bija secinājums, ka mediķēm tveicīgajā dienā nāksies pamatīgi svīst gan tiešā, gan pārnestā nozīmē, un tā arī bija. Vienubrīd nācās pat mainīt mobilā busiņa atrašanās vietu, lai pasargātu vakcinācijas māsu no tiešiem saules stariem.

«Daudzi cilvēki Latvijā vakcīnu jau saņēmuši, visi sveiki un veseli, ragi nevienam nav izauguši, tāpēc arī citi sadūšojas,» vērtējot atsaucību, smejoties sacīja ārste Tatjana Ivanovska. Savukārt poliklīnikas «Vesels» direktore Oksana Ivanova bija pārsteigta par ļaužu pieplūdumu, nebija cerēts, ka būs tik daudz gribētāju. Dienu iepriekš Tukumā noteiktajā laikā sagaidīti vien 30 interesentu.

Vairāk par šo tematu lasiet laikrakstā «Bauskas Dzīve» 22.jūnijā.


Pievieno komentāru

Komentāri 10

Aivars

Nu Vecumnieku iedzīvotāji, kā dūnas un valdībai paklausīgas aitas izsenis zināmi!

pirms mēneša, 2021.06.21 20:23

Aivar

Nu kāpēc tas tevi tik ļoti satrauc, dzīvo savu dzīvi un tā neuztraucies par citiem.

pirms mēneša, 2021.06.21 21:00

To Aivars

Katra cilvēka darīšana ir potēties vai nē. Interesants fakts, ka tie kas ir potējušies ir persobas ar augstu intelekta līmeni un to jau pierāda fakts, ka viņi neapsaukā,neņirgājas par tiem,kas nav potējušies.

pirms mēneša, 2021.06.22 08:07

es

Aivar,aitas varbūt ir tās,kuras neatšķir viltus ziņas no patiesajām?

pirms mēneša, 2021.06.22 20:46

Juta

Kadas reakcijas pec Johnson vakcinas?

pirms mēneša, 2021.06.21 21:01

Visvairāk smagai saslimstībai un mirstībai pakļauti:
• cilvēki ar zemāku izglītību;
• mazturīgi cilvēki;
• cilvēki, kam vairākas paaudzes dzīvo kopā;
• cilvēki, kas dzīvo daudzdzīvokļu namos;
• cilvēki, kuri dzīvo salīdzinoši noslēgtā informācijas telpā.

pirms mēneša, 2021.06.21 21:27

ZvaigzNe

Persona,kas tik labi noraksturoja reakcijas pēc vakcīnas aizmirsa piebilst,ka tās ir viņa reakcijas un blakusparādības un viņš pats ietilpst tajā kategorijā, kas pakļauta saslimstībai un mirstībai

pirms mēneša, 2021.06.22 08:10

RP

Vai eksistē veselības apdrošināšana pret vakcīnu blaknēm?

pirms mēneša, 2021.06.24 09:30

kupidon4ik

malaci kas vakcinejas musu novads bus driz vesels ha ha ha...nebus aitas nebus villla no ka pec tam zeki uzadit ha ha ha

pirms mēneša, 2021.06.25 13:42

serumd

potētie ar lielāku intelekta līmeni- smiekli nāk.Redzēsiet,kāds līmenis jums būs rudenī,kad palaidīs 3.vilnī tiImūnsistēma būs pagalam.Palasiet kaut ko vairāk par delfi un kas jauns,tad sapratīsiet,ko tās šļirces nozīmē.

pirms 29 dienām, 2021.06.28 20:39

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju