FOTO: Tūrisma sacensības «Rudens kauss» Misā

Vecumnieku novada Misas ciemā pirms nedēļas notika sporta tūrisma sacensības, kurās piedalījās komandas no visas Latvijas – kopā 21. Misā noritēja Latvijas čempionāta sporta tūrismā noslēguma posma sacensības «Rudens kauss».

Jaunieši 14. un 15. oktobrī mērojās spēkiem sporta pārgājiena, komandu tūrisma tehnikas un individuālās tūrisma tehnikas distancēs. Šādas sacīkstes Misā rīko jau trešo gadu.
         
Pirmajā sacensību dienā, spītējot vēsajam un lietainajam laikam, tūristu vienības devās sporta pārgājienā orientēties pa Misas un Iecavas mežiem un apkārtni. Tas bija izaicinājums ne tikai sportistiem, bet arī tiesnešiem, kuri bija Misas vidusskolas skolēni un absolventi. Misas vidusskolas tūrisma pulciņa vadītāja, šī pasākuma organizatore Ingrīda Vaisjune stāsta: «Dalībnieki devās pārgājienā, kura kontrollaiks vecākajām grupām bija 11 stundas (jāveic 31 km un 14 dažādi uzdevumi), vidējai grupai – 10 stundas (24 km un 12 uzdevumi), bet jaunākai un sākumskolas grupām astoņas stundas (attiecīgi 17 km un 13 km). Pēdējie no meža iznāca pulksten 23.30.»

Uzdevumi, kas bija jāveic katrā kontrolpunktā, bija saistīti ar komandas sadarbību, militāriem elementiem un novadpētniecību – šaušana mērķī, militarizēta šķēršļu josla, ugunskura kurināšana, upes šķērsošana ar laivu u. c. Dalībnieki par aizraujošāko uzdevumu atzina laivu etapu un ugunskura kurināšanu.
       
Otrajā sacensību dienā turpat Misas ciemā, netālu no skolas, dalībnieki pārbaudīja savus spēkus tūrisma tehnikas distancēs un individuālajās distancēs. No Misas vidusskolas labākos rezultātus D grupā uzrādīja – Gustavs Jaunzemis, A grupā bijušais skolas audzēknis Lauris Kazlausks. Spēju sadarboties pārbaudīja vienību tūrisma tehnikas distance. Šoreiz labi veicās Misas tūrisma pulciņa jaunākajiem dalībniekiem – D grupā ieguva 2. vietu (Georgs Spalva, Liene Šnore, Artūrs Antonovs, Monta Maslova).

Kopvērtējumā visās jauniešu distancēs uzvarēja Rīgas Skolēnu pils komandas. I. Vaisjune pārsteidza komandu trenerus ar balvām – Vecumnieku novadā audzētiem ķirbjiem.

I. Vaisjune pateicās pārgājiena garo distanču autorei Beātei Spalvai ar ģimeni – maršruts deva iespēju iepazīt Misas puses mežu skaistumu un daudzveidību. Paldies katram, kas līdzdarbojās gan sacensību sagatavošanā, – Annai Jaunzemei, Matīsam Kantem, Sintijai Neimanei, Marikai Sadovinai –, gan skolas kolektīvam, direktorei Anna Balgalvei, skolotājām Agritai Ivanovskai, Agitai Dreimanei, Ditai Startai, Ilutai Somai, ēdnīcas darbiniekiem, kā arī daudzajiem skolēniem, kas lietainā dienā nenobijās, bet veica savu darbu apzinīgi. Pateicība absolventiem, kas jau tradicionāli palīdz un abas dienas veic tiesnešu darbu. Paldies Vecumnieku novada domei par atbalstu un pateicība laivu nomai «Saknēm».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju