FOTO: Svitenes parkā skatāma gleznu izstāde 4

Kopš februāra sākuma Svitenes parkā aplūkojama svitenieku veidota lielformāta gleznu izstāde «Pavasari gaidot». Deviņas četru kvadrātmetru gleznas izliktas Svitenes parka kokos, un to apskati var iekļaut pastaigu maršrutos gan pa dienu, gan vakarā, jo gleznas ir izkārtas pie apgaismotas gājēju taciņas.

Izstādē skatāmas Lauras Upītes, Roberta Zvirgzda, Māras Zvirgzdas, Rasas Zvirgzdas, Sabīnes Freimanes, Elizabetes Kārkliņas, Ketijas Freimanes, Maijas Markevičas, Alekša Fero, Evas Reinfeldes un Vitas Reinfeldes gleznotie darbi.

Strādāja svitenieki pa vienam no 22. līdz 31. janvārim, ievērojot visus drošības pasākumus, katrs mākslinieks darbojās vienā no lielajām Svitenes tautas nama zālēm. Pilnīgi neiedomājami būtu aizņemt tautas nama lielās zāles divas nedēļas «nepandēmijas» laikā. Tas nebūtu iespējams, jo katru nedēļu notiktu mēģinājumi vai pasākumi. Tagad mākslinieki brīvi un nesteidzīgi varēja izpausties. Daži autori nāca gleznot pat divas reizes, lai darbu pabeigtu.

Mākslas darbi iedzīvotāju apskatei tika izvietoti 5. februāra vakarā, svētdien pa dienu pie Svitenes tautas nama skanēja mūzika pavasarīgās noskaņās. Spriežot pēc ierakstiem sociālajos tīklos, izstāde ir iecienīts apskates objekts gan vietējo iedzīvotāju vidū, gan arī citiem Rundāles novadā dzīvojošiem, kas liek domāt, ka šādus vides objektus varētu veidot arī turpmāk. Aicinājumam starp kokiem novilktās auklās iekārt mājās zīmēto pavasari atsaukušies arī citi Svitenes iedzīvotāji. Izmantojiet pandēmijas laiku radošām aktivitātēm!

Izstādes tapšanu organizēja un ekspozīciju iekārtoja biedrība «Mums pieder pasaule».

Kopš pērnā gada 3. septembra biedrība katru otro sestdienu «Google Meet» platformā organizē izglītojošas ēdienreizes. Pasākums parasti ilgst ap trim stundām: pirmajā  stundā gatavo ēst, otrajā notiek izklaidējošas un saliedējošas aktivitātes, trešajā stundā ir izglītojošas aktivitātes – personības testi, mērķu izvirzīšana, sevis izzināšana. Kopumā būs aizvadītas desmit tikšanās reizes. Jaunieši būs labāk iepazinuši sevi, tikušies un runājuši, iepazinuši dažādus tiešsaistes rīkus, piedalījušies diskusijās un viedokļu apmaiņā, kā arī ieguvuši idejas uzkodu un dzērienu gatavošanai.

6. februārī tika prezentētas uzkodu mērču receptes, uz otro daļu bija uzaicināta ritmikas pasniedzēja Ieva Ūdre, kas piedāvāja prāta mežģus ar kustībām, noslēguma daļā kopā ar Vitu Reinfeldi tika runāts par supervīziju.

Gan izstāde, gan izglītojošās ēdienreizes organizētas projektā «Gudrības grauds». Projekts tiek īstenots par Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2020. gadam valsts budžeta finansējumu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju