FOTO: Stelpē svētki ienāk ar Līgo vakara melodijām 6

Vecumnieku novada Stelpes pagastā trešdienas, 23. jūnija, vakarā pļaviņā pie gleznainā Steņģu dīķa skanēja latviešu spēka un tautas dziesmas, kā arī citas Līgo vakara melodijas.

Svētku noskaņu radīja dziedātāji Inguna Kalniņa, Andris Daņiļenko, komponists un Latvijas Nacionālā teātra muzikālās daļas vadītājs Valdis Zilveris.

Piesakot māksliniekus – stelpiešu draugus, Sandra Neliusa, pagasta kultūras darba organizatore, pauda prieku par satikšanos ar mūziķiem un publiku, jo «pagājis pusotrs gads, kopš pēdējo reizi sanācām kopā tādā pulciņā». Ievērojot drošības pasākumus «Covid-19» infekcijas slimības izplatības mazināšanai, ģimenes kopā ar bērniem, seniori un citi jāņubērni izklaidus stāvēja vai bija sasēduši uz līdzi paņemtajām sedziņām un krēsliņiem vai turpat zālītē, citi no rieta saules tvērās seno koku pavēnī.

Sakoptajā Steņģu dīķa apkaimē atbalsojās «Pār gadskārtu Jānīts nāca», «Čikāgas piecīšu» radītā «Līgo dziesma», koristu iemīļotā «Dod, Dieviņi», latviešu tautas dziesmas «Div’ pļaviņas es nopļāvu», «Ziedi, ziedi, rudzuvārpa», «Bēdu, manu lielu bēdu», «Tumša nakte, zaļa zāle», melodijas no izrādes «Skroderdienas Silmačos» un Eduarda Rozenštrauha repertuāra, leģendārā aktiera Kārļa Sebra mīļākā dziesma «Še, kur līgo priežu meži» un citi skaņdarbi. Zināmākajām melodijām, mūziķu aicināti, ļaudis dziedāja līdzi, bet tad, kad kājas pašas dejā cilājās, vairāki pāri arī uzdancoja. Pelnīti bija aplausi gan māksliniekiem, gan dejotājiem.

Koncerta izskaņā I. Kalniņa vēlēja cilvēkiem dziedāt Jāņos un ikdienā, «dziedāt saviem mazbērniem un kopā ar viņiem, lai latvju tauta zeļ un zied». Līgo svētku ieskandināšanu noslēdza skaņdarbs «Pie dzintara jūras».

S. Neliusa pateicās māksliniekiem par nopietnajām un jautrajām dziesmām, par smeldzīgajām melodijām, kas rosināja aizdomāties par kādu sev tuvu cilvēku vai mīļu notikumu. «Lai skaists un priecīgs Līgo vakara turpinājums, lai Jāņu rīts atnāk piepildīts un pilnskanīgs!» viņa vēlēja.

Austra Ālmane atzina, ka koncerts bijis ļoti gaidīts un vakars – skaists, pat neviens ods neesot iekodis. «Man bija svarīgi dzirdēt spēka dziesmas. Šis laiks ir tāds, kad visi kaut kur skrienam, sēžam kaktos, cenšamies izdzīvot, bet nepadomājam par to spēku, kas mums ikdienā vajadzīgs,» viņa uzsvēra. Pensionāre teic, ka viņas ģimenē pašiem sava Jānīša nav un līdz šim līgojuši Stelpes brīvdabas estrādē, taču lieliska esot ideja koncertu organizēt pie dīķa, jo «pārmaiņas ir vajadzīgas». «Šovakar aizbrauksim ciemos pie radiem, sagādāsim pārsteigumu!» atklāja stelpiete.

Virgīnija un Roms Volodkas pauda prieku par mākslinieku uzstāšanos un sakopto Steņģu dīķa apkārtni. «Paskat, kādi te seni vītoli un ozoli! Tik piemērota vieta Līgo vakara koncertam,» jūsmoja Virgīnija.

Komponists V. Zilveris «Bauskas Dzīvei» pauda, ka «Jāņu sajūtu un svētku noskaņu rada Līgo dziesmas un labi cilvēki apkārt». Citus gadus viņš 23. jūnijā muzicējis Krastmalā Rīgā, bet pilsētā svētku sajūta esot citādāka. «Man nepatīk ļaužu pūļi. Jāņos ir jābūt pie dabas un laukos tās klātbūtne ir īpaša,» sacīja mākslinieks.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

skats no malas

Prieks par Stelpi! Un kas Bārbelē? Jau otro gadu absolūts klusums! Ko dara atbildīgās personas, kuras saņem atalgojumu? Jautājums par ko? Bārbeles kultūras (nekultūras) darbinieks vai darbiniece jāatlaiž! Jo ātrāk palaidīs, jo ātrāk atsākies dzīvība. Tā domāju es - bijušais bārbelietis.

pirms mēneša, 2021.06.25 16:33

skumjais

pareiza doma - cerība uz pārmaiņām! Bārbelē ir ilgstošs pagrimums!!!

pirms mēneša, 2021.06.25 20:00

fakts

totāls pagrimums. Kultūrā un pārvaldībā - absolūta nulle!

pirms mēneša, 2021.06.25 20:02

Skumjais brūtgāns

Bārbelē ir vakars ielejā. Skumji! Lielas cerības uz jauno novadu un tā attieksmi un prasībām. Ceram uz pozitīvām pārmaiņām!

pirms mēneša, 2021.06.25 18:25

Līga

Vallē ir vēl lielāks pagrimums kā Bārbelē, skumji un nožēlojami........

pirms mēneša, 2021.06.26 14:18

Ernestīne

Pilnīgi piekrītu komentāriem…..novads klusē! Kultūras darbinieki ir tik ļoti atslābuši ( slinki vai ļoti slinki)!Kultūrai taču ir tik daudz formu….Stelpē to redz! Baidos,ka šāds atslābums ir iepaticies un ir uz palikšanu! Skumji, jo bez kultūras mums nav Latvijas:(

pirms mēneša, 2021.06.29 08:50

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju