FOTO: Stelpē 4. maijs ienāk pa sajūtu aleju 3

Atzīmējot Latvijas valsts Neatkarības atjaunošanas dienu, Vecumnieku novada Stelpes pamatskolas apkārtne dekorēta svētkiem.

4. maija noskaņu īpašu rada sajūtu aleja, kur nesteidzīgi pabūt un sevī izdzīvot dažādu cilvēku pārdomas par mājām, dzimto pusi, valodu un Latviju. Savās atklāsmēs dalījušies gan Stelpes un apkārtnes iedzīvotāji, gan visā valstī zināmi un mīlēti kultūras cilvēki, kuri dažādos sarīkojumos uzstājušies Stelpes publikai.

Laikā, kad kopā būšana nav atļauta un pirms gada sarunātais muzikālās grupas «Dobeles zemessargi» koncerts nevar notikt arī brīvdabas estrādē, Sandrai Neliusai, pagasta kultūras darba organizatorei, radusies ideja ļaut 4. maija noskaņai Stelpē ienākt pa sajūtu aleju.

Nejauši un apzināti izvēlētie cilvēki rosināti pastāstīt, ko viņiem nozīmē mājas, valoda, Latvija. Saņemtas vairāk nekā 30 atziņas, kas radušas vietu uz liepas lapām un savirknējušās alejas kokos. «Prieks, ka atsaucās gan mūsu un kaimiņu pagastu iedzīvotāji, gan mākslinieki, kuri glabā labas atmiņas par Stelpi: Jānis Paukštello, Indra Burkovska, Andris Bērziņš, Ingūna Kalniņa, Lāsma Kugrēna, Normunds Ķietis un citi. Daži pat savu foto atsūtīja,» teic S. Neliusa. Ieceri īstenot palīdzējuši ģimenes vīrieši, kuri iesaistījās noformējuma veidošanā.

Zālienā apskatāmas bērnu radītas mozaīkas – «Mārīte», «Cielava» un «Margrietiņa», kas arī ir Latvijas simboli. Kopā ar skolotājām Lāsmu Skābuliņu, Lilitu Berliņu un Ivetu Grantiņu darbiņi tapuši no pļavā un mežā savāktiem materiāliem. Tuvāk skolai statīvā plīvo Latvijas valsts un Vecumnieku novada karogs, bet uz galda, kas greznots latviskā stilā, ir ziedi, rupjmaize un medus trauks. Par šo noformējumu gādājusi skolotāja Māra Lagzdiņa.

Svinamajai dienai par godu pie Stelpes veikalā izlikti bērnu zīmējumi – pavasara ainavas. Aprīlī priecējuši un apkārtni košāku vērtuši darbiņi Lieldienu noskaņās.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Prieks

Malači stelpieši!!!

pirms 15 dienām, 2021.05.04 18:23

Skolnieciņš no Pokaiņu meža

Jau kopš otrās Latvijas Brīvvalsts pirmsākumiem Egila Levita kungs darbojas visas latviešu tautas labā. Ar savu neatlaidīgo darbu viņš ir veicinājis Latvijas Republikas suverenitātes atjaunošanu. Mūsu tautas pašreizējais prezidents ar neviltotu degsmi rūpējas par mūsu tautu. Viņš ir cilvēks ar gaišu dvēseli un asu prātu. Viņš ir patriotisma etalons. Egila Levita kungs ir īsts latvietis gan garā, gan dvēselē. Viņā savijās eiropieša inteliģence un latviskie pirmsākumi. Pateicoties viņa veikumam, Latvija ir kļuvusi par turīgu un plaukstošu valsti. Šodien, 4. maijā, šajā svētīgajā vakarā aizlūgsim visvareno Pērkonu — Debesu Tēvu par Egīlu Levitu! Lūgsim visvarenajam Pērkoņtēvam, lai Pērkoņtēvs svētī mūsu Valsts prezidentu! Ticēsim labajam, ticēsim Latvju Dieviem! Lai Latvju Dievi mūs svētī!
Ar mīlestību pret Tēvzemi, Skolnieciņš no Pokaiņu meža
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#Latvija #LatvijasRepublika #brīvība #neatkarība #demokrātija #latvietība #latviskums #LatvjuDievi #SentēvuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #ZemesMāte #pagāni #rituāli #buršanās #maģija #dievturība #sapratne #iecietība #saticība

pirms 13 dienām, 2021.05.06 12:23

Skolnieciņš no Pokaiņu meža

Egils Levits ir viens no nozīmīgākajiem 21. gadsimta latviešiem. Viņš ir mūsu tautas likumīgais prezidents. Viņš ir Latvijas patriots. Ar savu drosmi un centību viņš iedvesmo dažādu nozaru studentus sasniegt pasākumus. Pavadot savas darba gaitas Rīgas pilī, Prezidenta kungs veic ļoti nozīmīgu darbu tautas labā. Egils Levits godpilni pārstāv Latvijas un latviešu tautas intereses visā plašajā pasaulē. Lai arī šogad 4. maiju aizēno Covid-19 pandēmija, tomēr nezaudēsim ticību labajam. Uzvilksim kaklā pērkonkrustu. Iedegsim tumši zilu svecīti uz dzīru galda. Aizlūgsim visvareno Pērkonu – Debesu Tēvu par mūsu tautas prezidentu. Lai visvarenais Pērkons – Debesu Tēvs svētī mūsu tautas varoni Egilu Levitu!
Ar mīlestību pret Tēvzemi, Skolnieciņš no Pokaiņu meža
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#Latvija #LatvijasRepublika #brīvība #demokrārija #4.maijs #EgilsLevits #ValstsGriba #patriotisms #latvietība #dievturība #latviskums #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #ZemesMāte

pirms 13 dienām, 2021.05.06 12:24

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju