FOTO: Radošā skatuve Stelpē 4

Vecumnieku novada Stelpes pamatskolā 24. februārī norisinājās tradicionālais sarīkojums «Gribu, varu, daru!». Uz radošās skatuves satikās talantīgi un drosmīgi dzejas, dziesmas, mūzikas, teātra mākslas mīļotāji un ar dažādām apbrīnas vērtām prasmēm apveltīti ļaudis.

Priekšnesumiem bagātais koncerts bija dzimšanas dienas dāvana noskumušajam ēzelītim I-ā (Valdis Rusiņš), ko sarūpēja Sivēns (Evija Lapsiņa) un Vinnijs Pūks (Agita Šķiliņa) kopā ar draugiem – sarīkojuma dalībniekiem, viņu atbalstītājiem un ieinteresētajiem skatītājiem.

Stelpes pagasta kultūras darba organizatore Sandra Neliusa bija patīkami pārsteigta, ka ne gripas epidēmija, ne pamatīgais aukstums nav spējuši mazināt vēlmi atklāt savus talantus un sagādāt citiem jaukus pārsteigumus.

Stelpes pamatskolas audzēkņi Evelīna Imanta un Dāgs Neliuss runāja stelpietes Maigas Kurčanovas dzeju, kas pērn izdota burtnīcā «Caur gadu puteņiem». Krista Kuzmina sarīkojuma apmeklētājus iepriecināja ar N. Beļska un J. Kulakova dziesmu «Saulriets», bet Keita Daniela Cīrule šoreiz spēlēja flautu, izpildot skanīgu angļu melodiju «Ēzelītis». Abas meitenes ir no Valles, uz radošās skatuves Stelpē kāpušas vairākkārt.

Jautru rotaļdziesmu «Dipu dapu lācis nāk» bija sagatavojuši Stelpes pamatskolas 2. klases bērni kopā ar Arņa Ezerrozes mammu Elitu Gridjuško.

Astoņus gadus vecā Alise Vēvere no Vecumniekiem demonstrēja savu lokanību un mākslas vingrotājas talantu, ko izkopj, trenējoties uz elektriskā līdzsvara dēļa. Viņai patīk arī akordeona spēle un deju fitnesa nodarbības jeb zumba. Kopā ar mammu Vitu Vēveri meitene parādīja zumbas treniņos apgūtās prasmes.

Ar pašsacerētu dzejoli klausītājus iepriecināja Vecumnieku iedzīvotāja Vēsma Petruševica. Viņa izpildīja arī Imanta Kalniņa «Musketieru dziesmu».

Anda Blaškovska publiku sasmīdināja ar anekdoti.

Stelpietis Egils Neliuss vairākkārt ir apliecinājis savas dotības, spēlējot ģitāru un dziedot. Šoreiz viņa sniegumā izskanēja G. Rača un R. Paula dziesma «Dīvaina vasara». E. Neliuss kopā ar Valdi Rusiņu un Rodžeru Heizeldenu koncertam bija sagatavojuši senu īru melodiju, ko izpildīja angļu valodā.

Jestru priekšnesumu bija atveduši stelpiešu draugi no Bauskas novada Īslīces – amatierteātra «Dadži» dalībnieki un režisore Evita Novicka. Viņi prata gan dzeju lasīt, gan sarīkot talantu atlasi šova «X Faktors» otrajai sezonai.

Ar savu radošo veikumu iepazīstināja floriste Līga Lauriņa no Vecumniekiem un Ina Krūmiņa no Bauskas novada Dāviņiem, kura jau 12 gadu aizrāvusies ar gleznošanu.

Bārbeliete Dzintra Veckagana teju 50 gadu bijusi sākumskolas pedagoģe. Tagad viņas vaļasprieks ir «gleznošana» ar vaska krītiņiem un gludekli, papīra figūriņu darināšana un darbošanās kvilinga tehnikā, no sarullētām papīra strēmelītēm veidojot ziedus, dzīvnieku figūriņas un dažādas kompozīcijas.

Izstādē bija apskatāmi rokdarbnieču Solvitas Gončarovas un Tatjanas Kalnišķes adījumi, Iritas Loginas krustdūrienā izšūtās glezniņas. Par saimnieču Zeltītes Paulovičas un Virgīnijas Volodkienes māku konservēt varēja pārliecināties ikviens, nobaudot gardos marinējumus. Stelpietes labprāt dalījās savos virtuves noslēpumos un neliedza receptes.

Sanākušos ļaudis ieinteresēja filmiņa par to, kā Vecumnieku iedzīvotājas Antas Dombrovskas mājās top siers. Redzēto papildināja Daigas Sviriņas stāstījums par mammas aizraušanos ar gardā piena produkta radīšanu un mīlestību uz tautas deju. Savu runātāja talantu atklāja Daigas dēls, piecus gadus vecais Reinis, kurš bija iemācījies L. Brieža dzejoli «Dziesmiņa par mākonīšiem».

Sarīkojuma noslēgumā ēzelītis I-ā rādīja laimīgu vaigu un viņam acīs mirdzēja prieks. Gandarīti par lieliski pavadīto pēcpusdienu bija koncerta dalībnieki un priekšnesumu baudītāji, kuriem iespaidu, emociju un jaunu zināšanu nu ir pārpārēm. Iespējams, nākamgad uz radošās skatuves Stelpē dzims atkal kāds talants.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Stelpiete

Paldies! Atkal viens brīnišķīgs pasākums Stelpē!

pirms gada, 2018.02.27 11:00

123

Vnk skaisti, jautri un neparasti!!!

pirms gada, 2018.02.27 11:01

Gunča

Kā Etiopijā ar ANO atbalstu.

pirms gada, 2018.02.27 15:30

Viviana

Paldies Sandrai Neliusai par doto iespēju bērniem un pieaugušajiem parādīt savu talantu. Tas ir brīnišķīgs sarīkojums!

pirms gada, 2018.02.27 21:43

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju