FOTO: „Pupu lielvalstī” Misā mastā uzvelk karogu un svin Pagalmu svētkus 2

Vecumnieku novada Misas ciemā dažādu paaudžu iedzīvotāji pulcējās kopā, lai atkal satiktos, parunātos, izklaidētos un svinētu ceturtos Pagalmu svētkus. Katrā pagalmā iedzīvotāji stādīja pupas, ar labiem vēlējumiem sev, apkārtējiem, Latvijai un Misai.

Skaistie svētki 5. maijā sākās ciema centrā pie tautas nama, kur iedzīvotājus priecēja neliels koncerts – uzstājās Misas tautas nama ansamblis „Vēja meitenes”, viens no Misas vidusskolas tautas deju kolektīviem „Spriguļi” un Jelgavas 4. vidusskolas pūtēju orķestris „Rota”.

„Ikviens sevi cienošs saimnieks savā pagalmā vai sētā atrod vietu karoga mastam, kurā valstij un sev nozīmīgos svētkos pacelt savas valsts karogu. Pēdējos pāris gados par godu Latvijas simtgadei Latvijas pilsētās tiek pacelti monumentālie karogi, izrādās, mūsu ciemā tāds jau ir bijis apmēram 27 gadus,” klātesošos uzrunāja Misas tuatas nama vadītāja Sandra Vēvere. Pirmo reizi šajā mastā sarkanbaltsarkanais karogs ticis pacelts kādā saulainā 1991. gada septembra dienā. Gadiem ejot, neviens vairs neatceras, kad un kāpēc karogs mastā vairs netiek uzvilkts. Sandra Vēvere pateicās Jānim Leitānam par šīs idejas atbalstīšanu un sabiedrībai „Greenyard” par tehnisku palīdzību projekta tapšanā. Atjaunojot un turpinot tradīciju, šajā saulainajā 2018. gada maijā svinīgi tika pacelts Latvijas valsts karogs atjaunotajā karoga mastā Misas ciema centrā.

Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs Guntis Kalniņš savā uzrunā atklāja, ka šis ir lielākais karogs un augstākais karoga masts visā novadā. Bija ieradies arī Vecumnieku evanģēliski luteriskās draudzes mācītājs Roberts Otomers, lai iesvētītu karogu. 1991. gadā karogu mastā pacēla skolotājs Juris Orinskis, viņš šajā dienā, diemžēl, nevarēja ierasties, bet izteica vēlēšanos, lai šoreiz to izdara otrs šīs idejas autors Česlavs Miklašēvičs.

Svētkiem turpinoties, 3. mājas pagalmā gan lieli, gan mazi piedzīvoja dažādus brīnumus kopā ar iluzionistiem Edžu un Ievu. 12. mājas pagalmā ciema iedzīvotāji sagaidīja lauku kapelu „Santaka” no Biržu rajona Lietuvā. Padzirdējuši, ka Misas ciems tiek dēvēts par pupu lielvalsti, ciemiņi no Lietuvas atveda un uzdāvināja veselu grozu ar simtgades pupām. Savukārt 15. mājas pagalmā bērni piedalījās sporta spēlēs kopā ar biedrību „Jaunatne smaidam” un cepa desiņas.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Seskis

Interesanti, kāpēc Pupu lielvalsts? Laikam dikti formīgas dāmas tur mīt! Būs jābrauc palūkoties!

pirms 2 gadiem, 2018.05.08 09:36

Es

Jauka tradīcija ????

pirms 2 gadiem, 2018.05.08 13:00

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju