FOTO: Bauskas Valsts ģimnāzijā norisinās Apvienoto Nāciju Organizācijas Jauniešu delegātu programmas pirmā konference 2

Sestdien, 23. novembrī, Bauskas Valsts ģimnāzijā jaunieši tikās konferencē, lai diskutētu par jautājumiem, kas tiek aktualizēti Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) dienaskārtībā, un gūtu izpratni, kā tie ietekmē dzīvi Latvijā.

Konferencē jaunieši strādāja sešās darba grupās, kurās runāja par drošību, medijpratību, moderno izglītību, dzimumu līdztiesību, aprites ekonomiku un multilaterālismu. Diskusijas vadīja ministriju darbinieki – Ārlietu ministrijas, Labklājības ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji –, projekta «Skola 2030» un kustības «Medijpratējs» dalībnieki.

ANO jauniešu delegāte, kluba «Māja» biedre Kristiāna Plāte, pastāstīja, ka ministrijas vēlas sadarboties ar jauniešiem, jo viņiem ir daudz enerģijas un daļa domā «ārpus rāmjiem». «Pēc šīs konferences mēs rakstīsim vēstuli ANO Ģenerālsekretāra īpašajai sūtnei jauniešu lietās par idejām, kas te izskanēja,» sacīja K. Plāte.

Konferences laikā jaunieši apskatīja Bausku – iepazina rātsnamu un pili. K. Plāte jauniešiem novēl aktīvi piedalīties sev tīkamās nodarbēs: «Ir jāsāk darīt, jāaicina draugi, un tā jauniešus var iesaistīt dažādās aktivitātēs.»

Latvijas Universitātes studente iecavniece Eva Ķeruže pastāstīja, ka viņai aktuālākās šķitušas tēmas «Jaunieši un valsts drošība» un «Aprites ekonomika». «Klubā «Māja» iesaistījos tāpēc, ka vēlējos darboties ANO Jauniešu delegātu programmā. Man likās ļoti interesanti, vēlējos sevi pilnveidot un attīstīt programmu, dodot savu pienesumu,» teic E. Ķeruže.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

No laukiem

Lai dzīvo ANO un ZZS !

pirms gada, 2019.11.26 10:47

Christy Walton

Meklējat aizdevumu konsolidācijas aizdevumu, nenodrošinātus aizdevumus, biznesa aizdevumus, hipotēku kredītus, automašīnu aizdevumus, studentu kredītus, personiskos aizdevumus, riska kapitālu utt.! Es esmu privāts aizdevējs, es sniedzu aizdevumus uzņēmumiem un privātpersonām ar zemu un saprātīgu procentu likmi 2%. Sūtīt uz e-pastu: christywalton355@gmail.com

pirms gada, 2020.01.24 10:59

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju