FOTO: Ādžūnos tiekas Latvijas un Lietuvas pierobežas apceļotāji 4

Sestdien, 24. oktobrī, pie Latvijas-Lietuvas robežas Īslīces pagasta Ādžūnos uz ceļa, kas tālāk ved līdz Žeimei Lietuvā, tikās abu valstu pašvaldību pārstāvji un tūrisma akcijā «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!» rīkotās izlozes balvu ieguvēji.

Pasākuma dalībnieki pulcējās katrs savā robežas pusē – vispirms Bauskas tūrisma informācijas centra (TIC) vadītāja Inese Turkupole-Zilpure uzrunāja akcijas dalībniekus un organizatorus Latvijas pusē. Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks divriteni pasniedza Gailīšu pagasta iedzīvotājai ALISEI BROKAI-KUTRAI, Iecavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Juris Ludriķis velosipēdu dāvāja rīdziniekam MADARAM VEKMANIM, elektrisko skrejriteni rīdziniekam IVO KAMALIM pasniedza Rundāles novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, savukārt vēl viena rīdziniece LĪVA ĶIRSONE skrejriteni saņēma no Vecumnieku novada domes priekšsēdētāja Gunta Kalniņa rokām.

Pēc tam Inese Turkupole-Zilpure pievērsās projekta partneriem Lietuvas pusē. Tā kā Lietuvā situācija ar „Covid-19” dramatiska un vairākas pašvaldības iekļautas tā sauktajā sarkanajā zonā, tostarp, mūsu kaimiņu un tūrisma akcijas dalībnieku rajoni Pasvale un Jonišķi, no Lietuvas pašvaldībām uz pasākumu sestdien bija daudz mazāk pārstāvju. Toties visi četri galveno balvu ieguvēji gan bija klāt. Lietuvā, atšķirībā no mūspuses, akcija plašāk reklamēta tieši pierobežas rajonos, toties Latvijā tā izskanējusi pa visu valsti, tālab galveno balvu ieguvēji Lietuvas pusē bija vairāk vietējie – divi no Pasvales, pa vienam no Pakrojas un Ķelmes rajona.

Pasvales rajona Vaiškai pilsētiņā, kas ap desmit kilometru no Gailīšu pagasta robežas, dzīvo ZINAIDAS TUOMIENES ģimene. Viņa laimējusi elektrisko skrejriteni. Šovasar Zinaida kopā ar vīru Ipolitu, bērniem un mazbērniem13 cilvēku pulciņā trīs automašīnās izbraukuši visus akcijas objektus abpus robežai, tikai Vīnakalna taku Rundālē nav spējuši atrast. Priecājušies par visām skaistām vietām, pārsteigums Latvijā bijusi Vecumnieku novada Kurmene ar atjaunoto baznīcu un parku, Lietuvā – Rozalimas mežs un taka, kur pavadījuši visu Tēva dienu.  

Kā „Bauskas Dzīve” jau vēstījusi, šogad tūrisma akcijai «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!» bijusi liela atsaucība, cīņā par galvenajām balvām – četriem Lietuvas Šauļu rūpnīcā ražotiem velosipēdiem un četriem elektriskajiem skrejriteņiem – iesaistījies 241 dalībnieks, kas ir 3,47 reizes vairāk nekā gadu iepriekš, kad balvām tika virzīti 70 akcijas dalībnieki. Turklāt jāņem vērā, ka ceļotāju bija krietni vairāk, jo ne visi kvalificējās izlozei, daudzi arī tajā nevēlējās piedalīties.

Plašāk – „Bauskas Dzīves” drukātajā versijā 27.oktobrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Nu

Kam tas interesè? Àksti maskàs novàkušies, es te domàju pašvaldìbas darboņus, paspodrinàt savas spalvas. Ceļośana normàlà veidà varètu atgriezties vien 2024.gadà.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.25 07:23

pierobeža

Šoruden būs "viesmīlīgo" kaimiņu laupītāju apciemojumi?

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.25 08:15

Kika

Vismaz kāda pozitīva ziņa!!!

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.25 09:19

Milda

Jauki kad cilvēki draudzīgi un veido pasākumus kopā! ;))

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.25 21:23

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju