Festivāls «Liepājas vasara» pirmoreiz notiks arī Rundāles pilī

Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) rīkotais mūzikas festivāls "Liepājas vasara" šogad pirmoreiz izskanēs arī ārpus Liepājas – 11. augustā Rundāles pilī un tās dārzā, portālu informēja LSO pārstāve Daina Vanaga.

Festivāls "Liepājas vasara" šogad notiks no 18. līdz 25.augustam Liepājā, koncertzālē "Lielais dzintars", trīs koncertos piedāvājot gan vokāli simfonisko, gan kamermūziku. 

Savukārt šodien Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) rīkotajā vienas dienas festivālā "Liepājas vasara Rundāles pilī" paredzēti pieci muzikāli notikumi.

Festivāla sākums paredzēts plkst.16, kad Rundāles pils Zelta zālē koncertā "Zelta skaņas. Mežragi pilī" uzstāsies Liepājas mežragu kvartets - Ingus Novicāns, Aivars Vadonis, Mārcis Auziņš un Edgars Kalniņš, izpildot gan klasicisma un baroka laikmetu skaņdarbus, gan arī 20.gadsimta komponistu mūziku.

Turpinājumā uz koncertu "Stīgu smalkums, flautas grācija" aicinās Liepājas stīgu kvartets - Līga Baltābola, Ginta Alžāne, Ingars Ģirnis un Dina Puķīte un LSO flautu grupas koncertmeistars Reinis Lapa. Viņu izpildījumā skanēs klasicisma dižgaru Mocarta, Haidna un Bokerīni kompozīcijas.

Plkst.18.30 Rundāles pils Baltajā zālē "Sarunu par Skaistumu" risinās Rundāles pils direktors, gleznotājs un mākslas vēsturnieks Imants Lancmanis, dzejnieks, tulkotājs Uldis Bērziņš un muzikologs Orests Silabriedis.

Bet plkst.20 Baltajā zāle dziedātāja Elīna Šimkus un LSO piedāvās programmu "Mocarta nemirstīgais valdzinājums". Tajā skanēs Vīnes klasiķa divas simfonijas, kā arī fragmenti no viņa operām "Karalis gans", "Tita žēlsirdība", "Cosi fan tutte", "Dons Žuans" un "Figaro kāzas". Pie diriģenta pults - Māris Kupčs.

Festivāls "Liepājas vasara Rundāles pilī" noslēgsies pēc saulrieta, kad ar meditatīvu pastaigu Rundāles pils dārzā dzīvās uguns un mūzikas pavadījumā būs iespējams baudīt baroka dārza smaržu. Baha mūziku spēlēs Līga Baltābola un Ēriks Kiršfelds.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju