«Enefit» uzdāvina 10 saules enerģijas sistēmas SOS bērnu ciematam Īslīcē 1

Energokompānija «Enefit» sadarbībā ar SOS Bērnu ciematu asociāciju īstenojusi pirmos zaļās enerģijas dāvinājuma projektus, finansējot un uzstādot saules enerģijas sistēmas SOS bērnu ciematā Īslīcē, portālu informēja uzņēmuma pārstāvis Oskars Kupše.

Viņš atklāja, ka SOS bērnu ciematā Īslīcē uz vienas ēkas jumta uzstādīti 10 saules enerģijas paneļi ar ar kopējo jaudu 3,2 kilovati, nodrošinot elektroenerģijas izmaksu samazinājumu par aptuveni 50%.  


Saules enerģijas sistēmas uzstādītas arī SOS jauniešu mājā Jelgavā. Saules paneļu iegādes un uzstādīšanas izmaksas pilnībā sedz «Enefit». Tāpat uzņēmums nodrošinās arī sistēmu apkalpošanu un garantijas 25 gadu periodā.

 

SOS Bērnu ciematu asociācijas direktore Ilze Paleja atzīmēja, ka ikdienas komunālo pakalpojumu izdevumi veido būtisku daļu no organizācijas ikmēneša tēriņiem, tāpēc dažādi energoefektivitātes paaugstināšanas un ikdienas tēriņu samazināšanas veidi tiek izvērtēti regulāri.

«SOS bērnu ciematu ģimenes dzīvo drošā un sakārtotā vidē, kuras uzturēšanai jāvelta ne mazums līdzekļu. Tādēļ ikdienā pievēršam uzmanību gan energoresursu taupīgai lietošanai, gan veicam dažādus pasākumus mājokļu energoefektivitātes paaugstināšanai. Mums ir liels prieks, ka šajā procesā talkā nāk arī tādi atsaucīgi uzņēmumi kā «Enefit», kas šogad parūpējās par saules enerģijas sistēmu uzstādīšanu Īslīces SOS bērnu ciematā un Jelgavas SOS jauniešu mājā, kā arī iesaistīja SOS ģimenes atraktīvā apmācību programmā par energoefektivitātes jautājumiem. Uzņēmuma atbalsts palīdzēja mums vienlaicīgi uzlabot ģimeņu dzīves vidi un iemācīt bērniem, kā saudzīgi un saprātīgi izturēties pret apkārtējo vidi,» teic I. Paleja.

Kompānija «Enefit» reģistrēta 2006.gadā, un tās pamatkapitāls ir 7,485 miljoni eiro, liecina «Firmas.lv» informācija. Uzņēmuma apgrozījums pagājušajā gadā bija 58,064 miljoni eiro, kas ir par 2,5% mazāk nekā 2018.gadā, bet zaudējumi pieauga par 24% un bija 3,017 miljoni eiro. «Enefit» pieder Igaunijā reģistrētam uzņēmumam «Eesti Energia Aktsiaselts».

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Māris Spotrns

tur darbojas tāds Kā Kārlis
Plensners no Zviedrijas?

pirms 8 dienām, 2020.10.16 15:24

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju