«Drostalu kauss» pirmo reizi paliek iecavnieku klubā

Jātnieku sporta draugi nedēļas nogalē tikās Iecavas novada «Drostalās», kur risinājās sacensības «Drostalu kauss».

Tas bija ne tikai kārtējais ieskaites posms jātnieku sporta iejādes disciplīnā. Sacīkšu mērķis bija popularizēt jātnieku sportu kā veselīgu un videi draudzīgu sporta veidu. Daudziem dalībniekiem meža ielokā izveidotā sacīkšu vieta bija labi zināma. Rīdziniece Ludmila Zubkova šeit bija pirmo reizi. Šoreiz viņa sacensībās nepiedalījās, atbraukusi vērot un just līdzi brāļa bērniem. Esot skatītājas statusā, «Bauskas Dzīvei» viņa uzteica raito sacensību norises gaitu, kā arī plašo teritoriju. Tajā zirgu saimniekiem ar saviem mīluļiem ir daudz vietas iesildīšanās treniņiem, arī pabūšanai vienatnē.

Pēc uzdevuma izpildes «Bauskas Dzīve» uzrunāja sporta kluba «Drostalas» dalībnieku Jaroslavu Trubanovu. Viņš ir rīdzinieks, ar jāšanas sportu nodarbojas desmito gadu. Distancē šoreiz viņš bija devies ar zirgu Verso van Halens. No desmit šķēršļiem viens netika pārvarēts. Taču jātnieks uz zirgu nedusmojas. «Verso van Halenam šīs ir pirmās tik plaša mēroga sacensības. Prieks, ka viņš uzvedas labi, uzdevumus izpilda. 80 centimetru augsta šķēršļa pārvarēšana viņam grūtības nesagādā,» stāsta J. Trubanovs.

Sarunājoties ar J. Trubanovu, «Bauskas Dzīve» vēl nezināja, ka sportista veikums šajās sacensībās izrādīsies labākais. Tādējādi J. Trubanovs nodrošinās, ka «Drostalu kauss» pirmo reizi nonāk pie mājiniekiem jāšanas klubā «Drostalas». Pirms pāris nedēļām šo kausu, tikai citā disciplīnā – iejādē, ieguva Elza Zaķe.

Sacensības «Drostalās» iekļautas Latvijas Jātnieku federācijas kalendārā. Federācijas interneta vietnē leflatvia.lv rodami visi sestdien un svētdien notikušo sacensību rezultāti.

Vairāk lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā versijā otrdien, 28. augustā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju