Darinās sev pastalas 1

Vismaz desmit baušķenieku šovasar varēs dižoties ar jaunām, paša darinātām pastalām. Bauskas kultūras centrā (BKC) 8. aprīlī notiks pastalu darināšanas meistarklase.

BKC sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Lujāne skaidro, ka līdz piektdienai, 6. aprīlim, dalībai meistarklasē bija pieteikušies desmit interesentu. Iespējams, vēl kāds uz nodarbību svētdien ieradīsies bez iepriekšējas pieteikšanās. Seno arodu baušķeniekiem ierādīs Rīgas Tehniskās universitātes docente, ādas apstrādes meistare Agrita Krieviņa.

Pērn, rudenī, viņa apņēmās par godu Latvijas simtgadei vismaz simts cilvēkiem iemācīt darināt pastalas. Viņas rīkotās meistarklases drīz guva lielu atsaucību, pastalu darināšanas pamatus apguvis krietni liels pulks interesentu.

Pastalu darināšanas meistarklasē iespējams izpausties pēc katra individuālās gaumes, gatavojot klasiski brūnus, ogļu melnus, sūnu zaļus, jūras zilus vai pat koši sarkanus apavus. Meistarklase ilgst no trim līdz četrām stundām, un tās noslēgumā katrs dalībnieks varēs tikt pie paša gatavotām pastalām, kā arī zināšanām par seno apavu darināšanu.

Dalība pastalu darināšanas meistarklasē ir par maksu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

hmm

kadreiz visi blava----kaut ar pliku dibenu un pastalas bet ka tik brivi----pastalas ir , pliks dibens ir, bet briviba ir pazaudeta

pirms 2 gadiem, 2018.04.09 14:42

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju