Dambretisti izcīna medaļas

Latvijas 73. Skolēnu sporta spēlēs 100 lauciņu dambretē, kas notika Liepupē, kārtējie panākumi Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņiem. Šoreiz dominē sudraba godalgas – gan individuālajā, gan komandu vērtējumā.

Sacensībās, kuras notika 4. jūlijā, piedalījās apmēram 150 dambretistu. Salīdzinot ar skolas laika mačiem, dalībnieku ir mazāk, bet piedalījās daudzi spēcīgākie jaunie dambretisti.


Sacensībām audzēkņus gatavoja treneri Jānis Štāls un Inga Bernāte. Baušķenieki startēja trīs vecuma grupās – U10, U13 un U16. Visās trīs vecuma grupās Bauskas novada Bērnu un jaunatnes skolas (BJSS) pārstāvji cīnījās arī par godalgām komandu vērtējumā. Diemžēl U13 grupai nedaudz pietrūka veiksmes. 


Individuāli U13 grupā sudraba godalgu ieguva Vecsaules pamatskolas audzēknis Everts Rūdolfs Lepsis. Tomēr pārējiem šajā grupā šoreiz neizdevās noturēties līdzi līderim, īpaši nepaveicās puišiem, kas parasti uzrāda labākus rezultātus. Jurģis Stīpnieks 12. vietā, savukārt Niks Ēķis 14. vietā. Meitenēm Nikola Šakele devītā, Amanda Opočkina 12. vietā, un ar to bija par maz, lai komanda izcīnītu medaļu – ceturtā vieta. Tā liecina dambrete.lv mājaslapas informācija. 

Spēcīgajā U10 grupā līdzīgi rezultāti kā U13, bet šajā reizē līdera sniegums bija pietiekams, lai komanda izcīnītu sudraba medaļu. Zane Lea Zunda meiteņu konkurencē pārliecinoši otrajā vietā – savstarpējā mačā ar līderi Malvīni Misāni neizšķirts, bet zaudēja rēzeknietei Lindai Maļinovskai, kas rezultātā deva otro vietu. Otra dalībniece no Bauskas Elīna Arāja arī aizvadīja ne tos labākos mačus – 12. vieta. Puišiem devītais Verners Fībigs, 11. vietā Renārs Staškevics. Tomēr ar kopējo sniegumu pietika sudraba medaļām. Labākie sasniegumi U16 vecuma grupā – Reinis Štāls izcīnīja sudraba medaļu puišu konkurencē, bet Keita Enija Platā – trešajā vietā starp meitenēm. Denijs Vilhelms Krauklis astotajā vietā zēnu grupā, un Maruta Opočkina – ceturtajā vietā meiteņu grupā. Komandu vērtējumā pārliecinoša otrā vieta. 

Sacensības Liepupē reizē bija daļa no atlases posma Latvijas jauniešu čempionātam 100 lauciņu dambretē. U10 un U13 vecuma grupās automātiski Latvijas čempionātā iekļuva pirmo divu vietu ieguvēji, tātad arī Everts Rūdolfs Lepsis un Zane Lea Zunda, kamēr pārējie cīnīsies par iekļūšanu finālā atlases turnīrā  līdz 12. jūlijam. 


Savukārt U8 un U16 grupā automātiski kvalificējās pirmo astoņu vietu ieguvēji, un vēl par divām vietām lems Latvijas dambretes federācija. Tā automātiski Latvijas finālā, kura izspēles datums vēl nav zināms, iekļuva Reinis Štāls, Denijs Vilhelms Krauklis, Keita Enija Platā un Maruta Opočkina.

 
28. jūnijā notika arī Latvijas čempionāta 100 lauciņu dambretē pieaugušajiem atlases turnīrs iekļūšanai finālā. Savus spēkus izmēģināja arī jaunais baušķenieks Jurģis Stīpnieks – viņam atlases turnīrā seši punkti un 20. vieta. Finālā iekļuva pieci labākie turnīra dalībnieki.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju