Dambretē debitē jaunākā grupa

Latvijas skolēnu dambretes čempionātā, kas 20. janvārī notiks Salacgrīvas novada Liepupes vidusskolā, šogad Latvijas čempionu titulu izcīnīs arī visjaunākajā, U8 vecuma grupā. Cīņā par medaļām iesaistīsies arī Bauskas un Rundāles novada jaunākie dambretisti.

Tikmēr mūsu pilsētā Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas sacensības jaunajiem, U9 vecuma grupas dambretistiem organizēja Māris Bergs. 17. janvārī notika skolu komandu turnīrs.

Starp Bauskas un Rundāles novada skolām jaunākajā grupā favorīti bija Bauskas pilsētas pamatskolas audzēkņi, kas jau iepriekš triumfēja biedrības «Prāta laiks» rīkotajā pasākumā «Bauskas novada dambretes dienas 2017». Līdzīgi spēkos bija Bauskas 2. vidusskolas dambretisti, bet savstarpējā spēlē viņi piekāpās ar rezultātu 2,5:1,5. Citas komandas abām vienībām reālu pretestību izrādīt nevarēja.

Rezultātā turnīrs noslēdzās ar Bauskas pilsētas pamatskolas komandas visjaunāko dambretistu pārliecinošu uzvaru. Pirmajās vietās pie pirmā, otrā un ceturtā galdiņa ierindojās uzvarētāju komandas dalībnieki, 1. klases bērni, kurus audzina Inta Šarikova, Renārs Staškevics, Roberts Maikūns un Zane Lea Zunda. Pie pirmā meiteņu galdiņa 2. klases audzēknei Martai Spruntulei otrā vieta. Viņu apsteidza Bauskas 2. vidusskolas audzēkne Elīza Manavicka. Elīzas komandas biedri Niks Ēķis, Artūrs Seredickis un Elīna Arāja cīnījās veiksmīgi, ierindojoties aiz uzvarētājiem, komandai otrā vieta. Tā informē Māris Bergs.

Ar vienādu izcīnīto punktu skaitu turnīru noslēdza Pilsrundāles vidusskolas un Bauskas sākumskolas komandas. Bronzas medaļu likteni izšķīra papildrādītājs, un godalgas saņēma pilsrundālieši Alens Beitiņš, Roberts Ribikauskis, Viktorija Beitiņa-Ševčenko un Vikija Auziņa. Piektajā vietā ierindojās vecsaulieši, bet sestā labākā bija Uzvaras vidusskolas komanda četru meiteņu sastāvā, kuras apsteidza Griķu un Codes pamatskolas visjaunākos dambretistus.

Sestdien spēcīgākie Bauskas un Rundāles novada dambretisti dosies cīnīties uz Latvijas skolēnu dambretes čempionātu. Treneri pamatoti cer uz medaļām gan individuālajā, gan komandu konkurencē. Par rezultātiem pašā jaunākajā grupā gan neviens neko neprognozē – šāds turnīrs ir pirmo reizi, un spēlētāju līmenis ir neparedzams.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju