Codē dažādās aktivitātēs aizvada Ģimenes dienu

Sestdien, 11. jūlijā, desmit ģimenes piedalījās Codes pagasta pārvaldes rīkotajā pasākumā «Ģimenes diena». Ģimenes pārbaudīja ne tikai savu fizisko spēku, skrienot «Codes apli», bet arī piedalījās aktivitātēs, kur nepieciešama vērība, izturība un ātrums.

Šogad ģimenes šāva ar bumbiņām mērķos, pārbaudīja veiklību piepūšamajā atrakcijā, piedalījās vērību spēlē, kur 30 sekunžu laikā jāatceras pēc iespējas vairāk priekšmetu un tie jāpieraksta tad, kad objektus vairs neredz. Nezūdoši tradicionāla aktivitāte ir skrējiens apkārt Codei.

Codes pagasta kultūras pasākumu organizatore Solvita Rotberga portālam pastāstīja, ka šāds ģimenes dienas pasākums notiek ilgus gadus.

«Ik reizi aktivitātēs mēģinām ko mainīt, papildināt. Agrāk vajadzēja skriet un meklēt objektus, kas attēloti fotogrāfijās, tagad ģimenes apskrien Codi, Lielo ielu 1,8 km garumā,» informē S. Rotberga. Pirms vairākiem gadiem mammas spēlējušas galda hokeju, bet bērni gatavojuši brokastis aktivitātē «Kamēr mammas nav mājās».»

S. Rotberga atzīst, ka bija ģimenes, kas jau ārkārtas situācijas laikā prasīja, kad būs šāds pasākums. «Ģimeņu varēja būt vairāk, taču mums nav jāstrādā uz simtiem cilvēku. Pasākumu var pilnveidot un dažādot, šogad, pateicoties Codes pagasta jauniešiem, pasākums bija citādāks ar jaunām aktivitātēm,» teic Solvita Rotberga, kura atklāja, ka nākamgad paredz šādu pasākumu atkal.

«Plānā pasākums būs, taču ir lietas, ko nevaram prognozēt. Ja cilvēkiem ir vēlēšanās, var izdarīt daudz. Paldies ģimenēm, jauniešiem un pašvaldības policijai par drošību skrējiena laikā,» saka Codes pagasta kultūras pasākumu organizatore Solvita Rotberga.

Marina Lazdiņa kopā ar vīru Didzi un dēliem Valteru, Jēkabu un Ēriku aktivitātēs piedalījās  pirmo reizi. «Ļoti jauks pasākums. Ar ģimeni lieliski pavadījām dienu. Visas ģimenes par dalību pasākumā saņēma kādu dāvanu, tas bija labi izdomāts. Mīļākā nodarbošanās bērniem noteikti bija piepūšamā atrakcija un šaušana mērķī,» stāsta M. Lazdiņa, kura apkārt Codei skrējusi pirmo reizi, «šādus pasākumus noteikti vajadzētu rīkot turpmāk.  Trūka atsaucības no iedzīvotājiem, varēja būt vairāk ģimeņu, taču pasākums bija ļoti labs.»

Gundegai Davidonei visvairāk patika vērības spēle, kurā vajadzēja atminēties priekšmetus. «Atcerējāmies 19 no 20 priekšmetiem, bērniem ļoti patika, piedalījāmies pirmo reizi. Mēs bijām «Žiglie zaķēni», uzvilkām uz galvas zaķa ausis, kas skrējiena laikā krita nost, brīnos par bērnu izturību. Grūti bija, bet izdarījām,»pastāstīja G. Davidone, kura kopā ar ģimeni nākotnē vēlas atkārtot šādu pasākumu. «Sajutāmies, ka esam lielā, bet draudzīgā ģimenē. Viss bija izdarīts, vēlētos lielāku atsaucību no iedzīvotājiem,» uzskata Levānu ģimene, kurā ir tētis Normunds, mamma Gundega un dēli Patriks un Gustavs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju