Brāzmainā vējā Alūksnes ezerā ātrumlaivu braucēji iesākuši šī gada sezonu

Latvijas ūdensmotosporta sezonas atklāšana notika Alūksnes ezerā, kur aizvadīts Latvijas atklātā čempionāta ātrumlaivām pirmais posms. Pastāvēja iespēja, ka tas varēja arī nenotikt.

Sacensības Alūksnes ezerā risinājās 11. jūlijā. Stāsta komandas «Mēmeles sports» pārstāvis Kristaps Paegle: «Dalībnieku un skatītāju bija daudz. Tomēr laikapstākļi ātrumlaivu sacensībām bija nepiemēroti, pūta stiprs, brāzmains vējš. Citos gadījumos, iespējams, sacīkstes būtu atceltas, tomēr šoreiz organizatori pieņēma lēmumu samazināt trases kopējo garumu un turpināt, kā plānots.»

Daudz dalībnieku bija GT-15 klasē. Šeit spēcīgākais latvietis bija baušķenieks Nils Slakteris, kurš tomēr uz goda pjedestāla trešajā vietā – veiksmīgāki bija igauņi un lietuvieši.

Elīza Lakoviča- Lakovica aizvadīja sīvas sacensības, iegūstot vērtīgu pieredzi un triju braucienu summā ierindojoties 8.vietā.
Piedzīvojumiem bagāta sacīkste izvērtās Ralfam Zaharčenokam. Brīvajos treniņos pilots brāzmainā vēja dēļ piedzīvoja «lidojumu», kas beidzās ar laivas apgāšanos. Pateicoties ātram un precīzam  mehāniķu darbam, laiva bija sagatavota startam un Ralfs veiksmīgi piedalījās visos trijos braucienos. Jāpiemin, ka otrajā braucienā Ralfa laivai bija sadursme ar konkurenta laivu, taču tā beidzās veiksmīgi, un rezultātā Ralfam 13. vieta. Pēc sacensībām viņš bija noskaņots optimistiski: «Nākamreiz, ja nebūs vēja, varēšu cīnīties.»

Brīvajos treniņos vēja brāzma krietni virs ūdens pacēla GT-30 klases braucējas Lauras Lakovičas- Lakovicas laivas priekšgalu, tomēr piezemēšanās bija veiksmīga. Izdevusies Laurai bija arī sacīkste, kurā, uzvarot divus no trim braucieniem, iegūta pirmā vieta. «Sacensības kopumā bija izdevušās, bija liels prieks par satikšanos ar draugiem no citām komandām,» atzina sportiste.

Skatītāji varēja vērot aizraujošu F2 klases pilotu – Uvja Slaktera un lietuviešu braucēja Edgara Riabko – sniegumu. Aizvadot veiksmīgu sacīksti, U. Slakterim otrā vieta.

Komanda «Mēmeles Sports» uz pirmo posmu devās nepilnā sastāvā un komandu vērtējumā sezonas atklāšanas sacensībās ierindojās ceturtajā vietā. «Komandas līdzjutēji atzinīgi novērtēja sacensību organizatoru darbu un priecājās, ka stiprajam vējam nepievienojās arī lietus,» saka K. Paegle.

Baušķenieks Toms Smilškalns ar paša būvēto laivu startēja vienības «Akvashelf Racing» sastāvā, piedaloties GT30 laivu klasē. Šoreiz piektā vieta. Savukārt Ievai Millerei, kura startē komandā «Motorsport 77 Aizkraukle», FR1000 laivu klasē zelta medaļa.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju