Biedrības «Liepas» pārstāves viesojas Somijā

Iecavas sieviešu kluba «Liepas» pārstāves, atsaucoties biedrības «Latvijas draugi Somijā» ielūgumam, viesojās Tamperē, lai svinētu Somijas un Latvijas simtgadi.

«Liepas» Somijā 31. augustā un 1. septembrī pārstāvēja valdes priekšsēdētāja Beāta Bundule un dibinātāja Agita Hauka. «Liepu» draudzība ar Somijas biedrību sākās 2013. gadā pēc iecavnieces Ivetas Norvaišas ierosinājuma, stāsta A. Hauka: «Vispirms Somijas biedrība viesojās pie mums Iecavā, tad mēs devāmies uz Somiju, kur somu biedrības 25 gadu jubilejā tikāmies ar Latvijas vēstnieku Uģi Bambi.»

«Tagad, braucot uz Somiju, bija izjūta, ka dodamies apciemot labus draugus. Ceļu apmaksājām katra pati no ģimenes budžeta, dzīvojām pie Ivetas Norvaišas Hāralai, kur tikām sirsnīgi uzņemtas un lutinātas,» stāsta A. Hauka.

Svētku pasākumā kopā ar somu biedrību un Latvijas vēstnieku iecavnieces vakariņoja restorānā, kurā Iveta bija izgājusi pavāru skolas praksi. Latvietes apmeklēja izrādi Tamperes strādnieku teātrī. «Sākumā domāju – ko gan tur sapratīsim? Taču aktierspēle bija tik laba, ka izrāde likās ļoti aizraujoša. Par traģisko ebreju likteni Ukrainā pirms Pirmā pasaules kara viss bija saprotams. Tā kā tas bija mūzikls, visa izrāde bija dinamiska un spraiga,» atklāj iecavniece.

Otro brauciena dienu iecavnieces pavadīja viesos pie somu biedrības vadītājas mākslinieces Rīkas Hautameki, mežā ēdot mellenes un brūklenes un peldoties Alises ezerā.

«Aplūkojām Somijas laukus, ezerus un mežus. Tamperes apvidū labību vēl nebija sākuši kult, bet siens ir savākts,» novēroto atklāj A. Hauka, «mūsu zemniekiem daudzi lauki ir gludi kā galds, bet tur lauciņi, klinšu bluķu ieskauti. Tomēr somu zemnieki nesūdzas, apstrādā zemīti, kopj lopus un piedalās kooperācijā.»

Ar Rīku Hautameki iecavnieces pārrunāja biedrību sadarbības plānus un iespējas. «Rīkas kundze sveicienus sūta visām «Liepu» dalībniecēm, un Latvijas vēstnieks apsolīja apciemot mūs Iecavā,» piebilst A. Hauka.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju