«Bekars» plūc laurus rokgrupu konkursā 3

Oktobra nogalē Bauskas puišu grupa «Bekars» sevi lieliski apliecināja Madonas novada Praulienā notiekošajā jauno rokgrupu konkursā «Pasaules ritmi Praulienā». Baušķenieki ieguva 1. vietu un 200 eiro vērtu dāvanu karti mūzikas preču iegādei veikalā «Sound Factory».

Pirms trim gadiem dibinātajā grupā muzicē četri 11. klases jaunieši: vokālists un ģitārists Armands Rutkovskis, taustiņinstrumentālists Matīss Kataņenko, bundzinieks Jānis Biezais un basģitārists Varis Jātnieks. «Saņēmām arī skatītāju simpātiju balvu un vairākas nominācijas –  «Labākais instrumentālais priekšnesums», «Labākais vokāls», «Labākais bass», «Labākā ģitāra», «Labākās bungas» un «Labākie taustiņi»,» priecājas «Bekara» dalībnieki.

Konkursā debitēja arī ģitārista Aigara Voitišķa vadītā Bauskas bērnu un jauniešu centra grupa «M158» – Toms un Mikus Sīļi, Aleksis Zariņš un Emīls Lēnspelnieks –, iegūstot specbalvu par labāko oriģināldziesmu.

«Pasaules ritmi Praulienā» notika jau ceturto gadu. Jaunos mūziķus vērtēja profesionāla žūrija, tās vidū bija arī Pols Glovers – populārs ģitārists no Lielbritānijas. «Konkursu organizēja augsta līmeņa profesionāļi – bija laba tehnika un gaismas, izcili strādāja skaņotājs,» vērtē M. Kataņenko.

Pēc koncerta Praulienas pamatskolā piecas dienas risinājās ģitāristu sesija profesionālu mūziķu vadībā. Savas prasmes skolēnu brīvlaikā «slīpēja» gandrīz 70 jauno mūziķu, viņu vidū bija arī baušķenieki Armands Rutkovskis un Roberts Rēbuks, Toms un Mikus Sīļi un Aleksis Jočs. Mācībām bija pieteikušās arī Samanta un Anastasija Strautnieces un Roberts Kārlis Šmits no Rundāles novada.

«Ģitāristu sesija bija ļoti vērtīga – daudz iemācījos, iepazinu lieliskus mūziķus un nodibināju daudz jaunu kontaktu. Man bija iespēja apgūt arī skaņošanas prasmes, tas lieti noderēs grupas «Bekars» koncertos. Sesijas noslēgumā 26. oktobrī bija fantastisks koncerts – par godu Baltijas valstu simtgadei atskaņojām popuriju ar latviešu, lietuviešu un igauņu tautasdziesmām,» stāsta A. Rutkovskis.

18. novembrī grupa «Bekars» muzicēs Bauskas Rātslaukumā valsts simtgadei veltītajā koncertā. Savukārt 30. novembrī baušķenieki kopā ar Annemariju Moiseju uzstāsies mūzikas un mākslas festivālā «Bildes» Rīgas Kongresu namā.
 

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Sanita

Priecājos par panākumiem, veiksmi!!!

pirms gada, 2018.10.28 19:46

Rundāle

Kur tad slavenais Rundāles "Jumts"?

pirms gada, 2018.10.28 20:46

Jumts

Aizbrauca

pirms gada, 2018.10.29 13:37

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju