Baušķeniekus aicina uz Laura Amantova džeza kvarteta un Rūtas Dūdumas-Ķirses koncertu

Sestdien, 27. novembrī, plkst. 17 Bauskas kultūras centrā latviešu tautasdziesmas džeza ritmos un skaņās koncertā «Trīcēj’ kalni» izpildīs Laura Amantova džeza kvartets un dziedātāja Rūta Dūduma-Ķirse, «Bauskas Dzīvi» informē Kristiāna Paula Lībiete, Bauskas kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste.

Muzikālajā vakarā klausītāji tiks iepazīstināti arī ar Laura Amantova džeza kvarteta jaunākajā dubultalbumā «Katram sava tautasdziesma» (izdots 2020. gada nogalē) iekļautajiem skaņdarbiem un jauniem aranžējumiem. Albumu ieskaņojuši populāri Latvijas džeza mūziķi: Lauris Amantovs – trombons, Viktors Ritovs – taustiņinstrumenti, Andris Grunte – kontrabass, Artis Orubs – sitaminstrumenti – un dziedātāja Rūta Dūduma-Ķirse. Latviešu tautasdziesmu aranžējumus veidojuši Lauris Amantovs un Viktors Ritovs.

«Džezs un latviešu tautasdziesma – jau kādu laiku šāds salikums Latvijas mūzikā nav negaidīts pārsteigums. Pieejas ir dažādas: sākot no pavisam vienkāršiem aranžējumiem līdz pat avangardam. Dažreiz meklējumos pēc oriģinalitātes pašu tautasdziesmu pat gadās pa ceļam «pazaudēt»! Laimīgā kārtā Laura Amantova un Viktora Ritova kopīgi veidoto projektu raksturo tieši dziļa cieņa un respekts pret mūsu nozīmīgāko kultūras mantojumu, vienlaicīgi saglabājot uzticību labākajām džeza mūzikas tradīcijām. Trāpīgie, interesantie un oriģinālie latviešu tautasdziesmu aranžējumi savienojumā ar augsti profesionālu džeza mūziku Laura Amantova kvarteta un Rūtas Dūdumas-Ķirses balss sniegumā ir galvenās kvalitātes, kas dzirdamas šajā programmā,» tā gaidāmo koncertu komentē mūziķis un džeza pētnieks Indriķis Veitners.

Biļetes cena – 5 eiro. Biļetes uz koncertu «Trīcēj’ kalni» pieejamas visās «Biļešu Paradīzes»  kasēs un tiešsaistē, paskaidro Kristiāna Paula Lībiete.

Bauskas kultūras centra pārstāve atgādina, ka ārkārtējās situācijas laikā veiktas izmaiņas Bauskas kultūras centra biļešu kases darba laikā. Biļetes kasē bez iepriekšēja pieraksta iespējams iegādāties divas reizes nedēļā – otrdienās no plkst. 9 līdz 18 un piektdienās no plkst. 9 līdz 14. Savu vizīti Bauskas kultūras centrā citā darba dienā iespējams pieteikt, zvanot pa tālruni – 63923291.

Tāpat K. P. Lībiete aicina ņemt vērā, ka koncertu iespējams apmeklēt tikai ar sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Šis noteikums attiecas arī uz bērniem. Lai pārliecinātos par sertifikāta atbilstību, pie pasākuma ieejas, līdz ar zaļo sertifikātu, būs jāuzrāda arī personu apliecinošs dokuments (ID karte vai pase). Koncerta norises laikā klausītājiem jālieto mutes un deguna aizsegs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju