Baušķenieki un iecavnieki atklāj basketbola sezonu

Trešdien, 22. septembrī, ar spēlēm «Mārupes SC» – BK «Dartija» un BJBS «Rīga/Jugla» – «Bauska-2» sākās Reģionālās basketbola līgas čempionāts. Jau šajā nedēļas nogalē apgriezienus uzņems arī «Ramirent» Latvijas Nacionālā līga, bet nākamnedēļ «Pafbet» Latvijas-Igaunijas basketbola līga.

«Pafbet» Latvijas-Igaunijas basketbola līgā šogad būs mazāk Bauskas novada pārstāvju – komandu pieteikumos pašlaik tikai BK «Ventspils» sastāvā var atrast Linardu Jaunzemu, kurš pēc divu gadu pārtraukuma atgriezies Latvijas komandā. Viņa vienība arī atklās savās mājās sezonu 1. oktobrī mačā ar «Rakvere Tarvas».

Abas Bauskas novada komandas Reģionālajā basketbola līgā spēlē Rietumu grupā. Ar uzvaru sezonu sāka Iecavas klubs BK «Dartija», kas viesos pārspēja «Mārupes SC» ar 72:70. Rezultatīvākais iecavniekiem bija Edgars Krūmiņš ar 13 punktiem, 12 punkti Edžum Kauķim, 11 Klāvam Pitkevičam, deviņi punkti un 14 atlēcošās bumbas Jānim Eidukam, pa astoņiem punktiem Tomam Šķiparam un Eduardam Gekam, seši punkti Henrijam Pļaviņam, savukārt četri punkti un desmit atlēcošās bumbas Kasparam Plinkam. Jāteic, ka Iecavas komanda bija vadībā gandrīz visu laiku, ļaujot uz brīdi mājiniekiem izlīdzināt rezultātu, bet pārspēt iecavniekus neizdevās.

Savukārt «Bauskas BJSS» sāka ar zaudējumu «BJBS Rīga/Jugla» ar 71:77. Spēlē 18 punkti un desmit atlēcošās bumbas Haraldam Štālam, 17 punkti Reinim Solzemniekam, 14 Mārtiņam Veģim, 11 Rodrigo Pumpuram, seši Valdim Berlinskim, pieci – Reinim Sūnam. Baušķenieki bija vadībā lielāko spēles laiku, bet pēdējā ceturtdaļā mājinieki izvirzījās vadībā un spēja uzvarēt.

Iecavas «Dartijai» pirmā mājas spēle būs 6. oktobrī ar «Grobiņu», savukārt «Bauskas BJSS» 8. oktobrī savās mājās mērosies spēkiem ar «Mārupes SC».

Bauskas basketbolistu treneris Juris Ojāru arī šogad sacensībās vadīs ne tikai Reģionālās līgas komandu, bet arī Nacionālās līgas vienību «Bauska». Komanda jau šajā nedēļas nogalē, 25. septembrī, Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas hallē Pilskalna ielā 26 aizvadīs sezonas pirmo mājas spēli ar BK «Liepāja LSSS».

Vienība «Bauska» 20. septembrī aizvadīja pārbaudes spēli ar «A. Kraukļa VEF» un uzvarēja ar rezultātu 80:61. Cīņas liktenis izšķīrās otrajā ceturtdaļā, kurā baušķenieki uzvarēja ar 30:7. Šogad komandas līderis, kā izskatās, būs iecavnieks Gundars Brička, kurš izlēmis izmēģināt savus spēkus otrajā spēcīgākajā Latvijas līgā. Spēlē viņam 28 punkti un septiņas atlēcošās bumbas. 14 punkti Nikam Gaigalietim, pa septiņiem punktiem Tomam Vilkam, Edijam Ausējam un Uģim Mežavilkam, seši punkti Elmāram Arcimovičam, četri Mārtiņam Veģim, trīs Jānim Tiltiņam, divi punkti Artūram Dreimanim un Haraldam Štālam.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju