Baušķenieki konkursā «Enkurs» uzvar ceturto reizi 1

Jūrniecības zinību konkursā «Enkurs» uzvarējusi Bauskas Valsts ģimnāzijas komanda. Tā «Bauskas Dzīvi» informē skolas direktors Raimonds Žabovs.

Konkursa finālā 28. aprīlī Latvijas Jūras akadēmijā sacentās 12 labākās komandas. Konkursa «Enkurs» 12 gadu pastāvēšanas laikā baušķeniekiem šī ir jau ceturtā uzvara. Sešas reizes mūsu ģimnāzijas puiši palikuši otrajā vietā. «Mums ir pieredze, izstrādāta taktika, kā labāk sacensībām visu gadu gatavoties. Protams, ar pieredzi un pareizu taktiku vien nepietiek. Liela nozīme bija komandas saliedētībai, vēlmei startēt maksimāli labi un uzvarēt. Priecājos par savu audzēkņu panākumu,» emocijas atklāj ģimnāzijas direktors.

Komandas kapteinis, 11.c klases skolnieks Kārlis Banis, «Bauskas Dzīvei» stāsta: «Jūrniecības konkursam «Enkurs» gatavojāmies ļoti cītīgi, apņēmīgi, ar lielu atbildības izjūtu. Katru dienu garajos pusdienu starpbrīžos izvēlējāmies darboties. Praktiski katru dienu arī tikāmies pēc stundām. Strādājot kopā ar direktoru Raimondu Žabovu un viņa dēliem Raivi un Mārci, pavadījām ražīgas darba stundas. Raivis un Mārcis ir Jūras akadēmijas absolventi, jūras virsnieki, tādēļ viņu pieredze un padomi bija ļoti vērtīgi.»

«Atlases 3. kārtā bijām pirmie, tādēļ mūsu komandu finālā jau uzskatīja par vienu no favorītiem. Uzdevumus pildījām ar pašu lielāko koncentrēšanos un atbildības izjūtu. Bijām ļoti saliedēti, cits citu atbalstījām. Finālā bija jāpilda astoņi uzdevumi: signālkarogi un Morzes ābece, mezglu siešana, NBS rīkota stafete, karšu uzdevums, medicīna, simulators un virves vilkšana. Komandas darbā, pildot uzdevumus, nebija ne kāpumu, ne kritumu, bijām stabili – vienoti virzījāmies uz mērķi. Virves vilkšanā gāja jautri, trīs reizes uzvarot vilkšanā un tiekot sešniekā, trīs mūsu komandas biedri Ralfs, Juris, Viktors devās uz deju skati Īslīcē. Taču jau pirms virves vilkšanas bijām pārliecināti par iegūto rezultātu. Man kā kapteinim ļoti patika sadarboties ar tik atbildīgiem jauniešiem. Uzslavas pelnījis ikkatrs. Īpašs paldies Raivim un Mārcim Žaboviem, kas sagatavoja un atbalstīja mūs. Esam priecīgi par iegūto galveno balvu – kruīza ceļojumu ar kompānijas «Tallink» kuģi,» saka Kārlis Banis.

Līdz ar baušķeniekiem finālā sacentās Rēzeknes 5. vidusskolas, Ugāles vidusskolas, Aizputes vidusskolas, Tukuma Raiņa ģimnāzijas, Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas, Alūksnes Valsts ģimnāzijas, Alūksnes novada vidusskolas, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas, Rīgas Ķengaraga vidusskolas, Rīgas 31. vidusskolas un Rīgas 10. vidusskolas komanda.

Bauskas Valsts ģimnāzijas komanda, konkursa «Enkurs» 2018. gada uzvarētāji:
Krists Burkovskis – 10.a klase,
Aleksis Jočs – 10.a klase,
Sandijs Teihmanis – 10.b klase,
Artūrs Alksnis – 10.b klase,
Einārs Lazdiņš – 11.c klase,
Juris Kluinis – 11.c  klase,
Ričards Rapševics – 11.c klase,
Kārlis Banis – 11.c klase,
Viktors Priščenko – 11.a klase,
Ralfs Piņķis – 11.a klase.
Komandu atbalstīja un tai līdzi juta Adrians Danoss – 10.a klase.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Mamma

MALAČI PUIŠI!!!

pirms 2 gadiem, 2018.04.29 22:42

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju