Baušķeniece startēs Eiropas spēlēs 1

Latvijas komandas sastāvā dalībai otrajās Eiropas spēlēs, kas šovasar notiks Minskā, iekļauti  divi mūspuses sportisti – Ilona Dramačonoka un Reinis Krēgers.

Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā no 21. līdz 30. jūnijam notiks otrās Eiropas spēles. Latvijas komandas sastāvā būs 52 sportisti, kas startēs 13 sporta veidos.

Latvija sacensībās Minskā viskuplāk pārstāvēta būs vieglatlētikā. Eiropas izlašu komandu sacīkstēs mūsu valstij būs pilna vienība – 15 sportisti un seši rezervisti.

Izlases pamatsastāvā iekļuvusi Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas pārstāve Ilona Dramačonoka, kura Minskā startēs 100 metru barjerskrējienā. Tāpat rezerves sastāvā 110 metru barjerskrējienam un augstlēkšanai iekļuvis Reinis Krēgers no Vecumnieku novada. Ilonai starts paredzēts 23. un 25. jūnijā.

Kā ziņots Latvijas Vieglatlētikas savienības mājaslapā, Eiropas spēles ir īpašas ar to, ka tiks īstenots jauns vieglatlētikas sacensību formāts «Dynamic New Athletics» («Dinamiskā jaunā vieglatlētika»). Sacensībās, kas notiks divas stundas, piedalīsies sešu valstu komandas un vienlaikus būs tikai viena disciplīna. Tehniskajos veidos notiks sacensība «viens pret vienu». Tas nozīmē, ka galvenais uzdevums būs uzrādīt labāku rezultātu nekā tiešajam pretiniekam. Savukārt augstlēkšanā sportists kopā ar treneri varēs izlemt savu pārvaramo augstumu, tā padarot sacensības par stratēģisku spēli. Par katru disciplīnu komanda gūs punktus. Komanda varēs iegūt no nulles līdz 108 punktiem, lai noteiktu starta došanas laiku pēdējai disciplīnai – iedzīšanas stafetei. Atbilstoši iegūtajiem punktiem katrai komandai tiks dots starta signāls. Iedzīšanas stafetes distances būs 800 metri vīriešiem, 600 metri sievietēm, 400 metri vīriešiem un 200 metri sievietēm. Komanda, kura uzvarēs šajā stafetē, plūks laurus savā grupā. Sacensības notiks pēc turnīra principa – no kvalifikācijas piecas uzvarētāju komandas un vēl viena labākā iekļūs pusfinālā. Pārējās vienības piedalīsies ceturtdaļfinālā, kur četras uzvarētāju komandas un divas nākamās labākās pēc rezultāta iekļūs pusfinālā. Pusfinālā iekļūs 12 komandas, no kurām sešas tiks finālā.

Eiropas spēles ir starptautiskas kompleksas sacensības, kas tiek organizētas reizi četros gados. Tajās piedalās sportisti no visas Eiropas. Minskā startēs vairāk nekā 4000 atlētu no 50 Eiropas valstīm. Pirmajās spēlēs Latviju pārstāvēja 67 sportisti, kas izcīnīja divas medaļas.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

novadnieks

Spēles notiek jūlijā,bet starti jūnijā???

pirms 2 gadiem, 2019.06.21 20:50

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju