Bauskas Valsts ģimnāzija plāno par mantojuma naudu iegādāties tautastērpus 3

Bauskas novada domes apvienotajā finanšu un vides un attīstības komitejas sēdē sprieda par to, kā izmantot Bauskas Valsts ģimnāzijai piešķirto mantojumu. To paredzēts tērēt stipendijām un tautastērpu iegādei.

Par mantojuma izmantošanu 12. decembra sēdē informēja Bauskas Valsts ģimnāzijas direktora vietas izpildītāja Linuta Ģerģe. 4690 eiro plānots izmaksāt 57 skolēniem, kas mācās 7. - 12. klasē. L. Ģerģe pastāstīja – arī pedagogi novērtējuši, ka stipendija veicina vēlmi mācīties.

Pret stipendiju deputātiem pretenziju nebija. Tomēr par to, vai vairākus desmitus tūkstošus eiro vajadzētu atvēlēt skolas deju kopas «Odziņa»  tautastērpu iegādei, deputātu viedoklis dalījās. Juris Landorfs un Aleksandrs Novickis ieteica, ka šādam mērķim jāprasa finansējums no novada budžeta. J. Landorfs atzīmēja, ka iznāk nevienlīdzīga attieksme pret izglītības iestādēm, kam nav šādas mantojuma naudas. L. Ģerģe sacīja, ka no budžeta prasīta nauda folkloras kopas tērpiem, un finansējums saņemts, bet šoreiz nolēmuši izmantot budžeta naudu.

Raitis Ābelnieks tam piekrita un atgādināja, ka viens no testamentā minētajiem mantojuma izmantošanas mērķiem ir latvisko tradīciju stiprināšana. «Mēs no budžeta nevarēsim atvēlēt naudu tik kvalitatīviem tērpiem,» pauda Mārīte Ķikure.
Noslēgumā deputātu vairākums nobalsoja par mantojuma naudas izmantošanu stipendijām un tautastērpu iegādei. Par to vēl lems Bauskas novada domes sēdē 19. decembrī.


Pievieno komentāru

Komentāri 3

Laimdietis

Pie pastaliņām tie būs pašā laikā

pirms gada, 2019.12.14 14:06

Bedsis

Vecākās paaudzes jau pasākumā bijs tautas tērpos...baltas blūzītes..

pirms gada, 2019.12.14 16:41

S

Malači!

pirms gada, 2019.12.15 18:02

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju